פריד ח'לאף, זירת הרצח ביפו, היום

בן 20 נורה למוות ביפו, בן 12 נפצע אנוש

המשטרה פתחה בחקירת נסיבות האירוע. הרקע פלילי • על פי החשד שני חשודים רכבו על אופנוע וירו מטווח קצר בגבר ובנער • הנער משתייך למשפחת אבו סייף, והגבר הוא קרוב משפחה רחוק שלו
דניאל אלעזר
16 ביוני 2020
12:36
עודכן ב 16:23

צעיר בן 20 נורה היום (שלישי) למוות ביפו, ילד בן 12 נורה אף הוא באירוע ומצבו מוגדר כעת אנוש. המשטרה פתחה בחקירת נסיבות האירוע, ומסרה כי הרקע פלילי. על פי החשד, שני חשודים רכבו על אופנוע וירו מטווח קצר בצעיר, פריד ח'לאף, תושב העיר, ובנער – ונמלטו מהמקום. כוחות גדולים של שוטרים ואנשי יס״מ הגיעו לאזור ופתחו בסריקות אחר החשודים. הנער משתייך למשפחת אבו סייף המתגוררת סמוך למקום ההתנקשות, וח'לאף הוא קרוב משפחה רחוק שלו.

תושבת יפו, נעים אבו סייף, תיארה את האירוע: "אני כמו סבתא שלו (של הנער שנורה ונפצע). תפסתי את היד שלו, הרגשתי את מעט הדופק שלו. בשעה 12:00 ירו על שניהם וברחו, איפה המשטרה? איפה משמר הגבול? רק מחפשים פה סמים, את הרוצחים המשטרה לא מחפשת. בחיים שלי לא ראיתי דבר כזה. המשטרה לא לוקחת את הנשק מהאנשים, מחפשים רק סמים".

אבו סייף המשיכה ואמרה: "הם עמדו שניהם בכניסה ליד חנות ירקות וירו בהם על אוטומט. איזה מן עולם זה, מה יהיה הסוף? אני שמתי אותו עליי, חיבקתי אותו, אמרתי לאמא שלו שיש לו עוד קצת חיים, ירו לו בצד ימין של הראש. אם היו שם בחנות קונים או שניים שלושה אנשים אחרים הם גם היו מתים".