ג'ון בולטון ודונלד טראמפ
צילום: אי-פי

ממשל טראמפ פנה לביהמ"ש: עצור את פרסום ספרו של בולטון

היועץ לביטחון לאומי לשעבר כתב על תקופת עבודתו בבית הלבן. בתביעה נטען כי הספר מכיל חומר מסווג ובולטון לא השלים את הליך הבדיקה של כתב היד
יואב זהבי
17 ביוני 2020
01:51

ממשל טראמפ מנסה למנוע מג'ון בולטוןשפוטר מתפקיד היועץ לביטחון לאומי, לפרסם ספר על תקופת עבודתו בבית הלבן. בתביעה שהוגשה הלילה (רביעי) לבית המשפט הפדראלי בוושינגטון נאמר כי הספר, האמור להתפרסם בשבוע הבא, מכיל חומר מסווג, וכי בולטון לא השלים את הליך הבדיקה של כתב היד.

משרד המשפטים מבקש מבית המשפט להוציא צו האוסר לפרסם את הספר עד שתסתיים בדיקתו כדי למנוע פגיעה בביטחון הלאומי. אתמול הזהיר הנשיא טראמפ את בולטון כי יעבור עבירה פלילית אם יפרסם את הספר. פרקליטו של בולטון האשים את הבית הלבן בצנזורה במסווה של שיקולי ביטחון.

בסוף השבוע התפרסם חלק מהספר. בולטון כתב בספרו כי "עבירות בסגנון פרשת אוקראינה נעשו לכל אורך כהונתו של הנשיא טראמפ". בהודעה לתקשורת נאמר כי בולטון מותח ביקורת על הדמוקרטים שהתמקדו יתר על המידה בפרשת אוקראינה ולא בדקו גם אירועים אחרים. הוא מאשים אותם "ברשלנות בהליך ההדחה".

עוד נאמר בהודעה כי רוב החלטותיו של הנשיא טראמפ נעשו משיקולי בחירות ומתוך רצונו לשוב ולהיבחר לכהונה שנייה. בהודעה צוין כי הספר שכותרתו "החדר שבו זה קרה: זכרונות מהבית הלבן" צפוי לצאת לחנויות ב-23 ביוני.