אילוסטרציה
צילום: פלאש 90

פרסום ראשון: השיחה המתוחה שיזם שחקן הכדורגל עם אחת הקטינות - אחרי התפוצצות הפרשה

שחקן כדורגל נוסף, שהעיד בפרשת הכדורגלנים והקטינות, הציג בפני החוקרים התכתבות עם אחת הנערות לאחר התפוצצות הפרשה. במסגרת ההתכתבות השחקן שאל אותה למה לא סיפרה מהו גילה האמיתי. לטענת גורם המעורה בחקירה, הנערה השיבה כי ידעה שאם תאמר את גילה ייתכן ולא ירצו שתגיע למסיבה
הדס גרינברג ויואב בורוביץ'
17 ביוני 2020
10:29
עודכן ב 11:40

פרסום ראשון: שחקן כדורגל נוסף שהעיד בפרשת הכדורגלנים והקטינות הציג בפני החוקרים, בעדותו היום (רביעי) בימ״ר מרכז, התכתבות עם אחת הנערות לאחר התפוצצות הפרשה. במסגרת ההתכתבות השחקן שאל אותה למה לא סיפרה מהו גילה האמיתי. לטענת גורם המעורה בחקירה, בהתכתבות השיבה הנערה כי ידעה שאם תאמר את גילה ייתכן ולא ירצו שתגיע למסיבה. הנערה התנצלה בהתכתבות בפניו ואמרה לו שהיא יודעת שהוא בחור טוב, ושלא חשבה שזה יגיע למצב הזה. השחקן סיים את עדותו, מכשיר הנייד שלו נלקח ממנו.

שחקן אחר צפוי להגיע למשטרה גם כן למסירת עדות פתוחה. מדובר בצמד שחקנים שנכחו במסיבת יום ההולדת שבה פגשו לראשונה שני כדורגלני מכבי תל אביב את הקטינות. בד בבד, מתחזקת ההיתכנות כי שני הכדורגלנים המעורבים בפרשה לא יישארו במכבי תל אביב - גם אם המשטרה תחליט שלא להגיש נגדם כתב אישום. זאת מכיוון שהבעלים, מיץ' גולדהאר, רואה בחומרה את המקרה. במועדון בודקים אפשרויות להתרת החוזה עם השניים, בין אם במכירתם, השאלתם או שחרורם.

ביום שישי תיערך בכיכר רבין הפגנת תמיכה בשתי הנערות המעורבות בפרשה. ברכה ברד, יו"ר עמותת "כולן" שמארגת את ההפגנה, אמרה בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" כי "אנחנו נתייצב ביום שישי בעשר בוקר כדי להגיד לנערות האלה שהן לא אשמות ואנחנו מאמינות להן. לא יכול להיות שהנערות תמיד אשמות. לא יכול להיות שכחברה זה המסר שאנחנו שולחות לנשים ומצפים שאלימות מינית תיעלם מהעולם". 

אתמול מסרה הנערה השנייה המעורבת בפרשה לראשונה את עדותה במשטרה במשך כשמונה שעות. גורמים המעורים בחקירה מסרו שהנערה אמרה בעדותה כי לא התכתבה עם אף אחד מהכדורגלנים ולא הציגה להם תעודת זהות. עוד אמרה הנערה בחקירה "נוצלתי, אני עוברת מסע איומים ברשתות החברתיות". בנוסף, הנערה הציגה לחוקרים את האיומים שלכאורה קיבלה.

שלשום פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי הנערה דיווחה למשפחתה שגורמים שונים שלחו לה הודעות מאיימות באינסטגרם, לאחר שפרטיה נחשפו ברשת. עוד סיפרה הנערה למשפחה שהיא מקבלת בהודעות פרטיות קללות והכפשות.

בשבוע שעבר פורסם לראשונה בחדשות השבת בכאן 11 כי גורם המעורב בחקירת החשד לקיום יחסי מין בין כדורגלני מכבי תל אביב לקטינות, טוען כי אחד השחקנים מחק מהטלפון הנייד שלו עדויות לקשר עם הקטינות. נסיבות המחיקה, לדברי הגורם, הן אישיות ולכאורה לא קשורות לחקירה. המשטרה צפויה לבדוק את המידע בדבר מחיקת העדויות עם לקיחת הטלפונים מהשחקנים בחקירתם.