האקרופוליס ביוון, ארכיון
צילום: גטי אימג'ס

שר התיירות של יוון: "אם זה היה תלוי בנו - היינו פותחים את יוון לישראלים כבר ביולי"

"ממשלת ישראל קיבלה את ההחלטה שלה ולכן זה המצב", אמר בריאיון לכאן רשת ב. השר המבקר בישראל הוסיף כי למרות התחלואה בישראל - יוון לא רואה בה מדינה אדומה
עמיחי שטיין
17 ביוני 2020
16:50

שר התיירות של יוון האריס תיאוהאריס אמר היום (רביעי) כי למרות התחלואה בישראל יוון לא רואה בה מדינה אדומה. בריאיון לתוכנית "צבע הכסף" בכאן רשת ב, אמר השר כי אם זה היה תלוי בממשלתו היא הייתה פותחת את יוון לישראלים כבר בתחילת החודש הבא. "כרגע ממשלת ישראל קיבלה את ההחלטה שלה ולכן זה המצב", הוסיף השר.

"אנו מקווים שברגע שישראל תפתח את השמיים הישראלים יבואו", אמר תיאוהאריס. הוא הוסיף כי הישראלים הראו שהם יכולים להשתלט על התחלואה כשצריך ולכן הוא מאמין שבתחילת אוגוסט השמיים ייפתחו. לדבריו בשבוע האחרון רק ארבעה מתוך 8,000 האנשים שנכנסו ליוון בשבוע האחרון היו חולי קורונה וכי יש הנחיות מסודרות כדי שאנשים יישארו בטוחים.

שר התיירות היווני נחת אתמול בישראל כחלק ממשלחת שרים שנחתה אתמול בארץ, בראשות ראש ממשלת יוון קיריאקוס מיצוטקיס. במסיבת עיתונאים שנערכה אתמול בירושלים בהשתתפות ראש הממשלה בנימין נתניהו, אמר ראש הממשלה היווני כי לממשלתו חשוב לפתוח את יוון לתיירות נכנסת "אבל חשובה לנו הבטיחות". הוא הוסיף כי יוון עובדת קשה כדי להבטיח את בטיחות התיירים. במסיבת העיתונאים אמר ראש הממשלה נתניהו כי ישראל מעוניינת לאפשר נסיעת ישראלים ליוון וקפריסין מ־1 באוגוסט – בלי צורך בבידוד עם שובם ארצה.