פגישת נתניהו ונציגי ענף התרבות והאירועים בלשכת רה"
צילום: לשכת העיתונות הממשלתית

קבינט הקורונה: ענף התרבות ייפתח בהגבלה של עד 250 משתתפים באירוע

עד 500 איש יאושרו מופעים כפוף לאישור מנכ"ל משרד התרבות והספורט • פעילות הרכבת תחודש בשבוע הבא בהתאם למגבלות • רהט, ערערה ושכונת עג'מי הוכרזו אזורים אדומים
כתבי כאן חדשות
17 ביוני 2020
17:50
עודכן ב 23:04

בתום דיון קבינט הקורונה הוחלט כי ענף התרבות ייפתח מהערב (רביעי) בהגבלה של עד 250 משתתפים באירוע. עד 500 איש יאושרו מופעים כפוף לאישור מנכ"ל משרד התרבות והספורט. במהלך הדיון התקיים עימות סביב פתיחת ענף התרבות. בזמן שראש הממשלה התעקש על 250 משתתפים בלבד בהופעות, דרשו שר התרבות חילי טרופר ושר האוצר ישראל כ"ץ מספר גבוה יותר של משתתפים, כשטרופר ביקש שמספרם יעמוד על כ-500. טרופר הדגיש כי "עולם התרבות על סף קריסה".


נתניהו נפגש הערב עם נציגי ענף התרבות והאירועים, בלשכתו שבירושלים. ראש הממשלה התייחס לעניין הסיוע והפיצוי ואמר כי יינתנו תשובות בתחילת השבוע הקרוב. בד בבד, עדכן שר האוצר כ"ץ בפגישה כי היום אושרה קרן ההלוואות בערבות מדינה מוגדלת של 60% לעסקים בסיכון. הוא ציין כי בתחילת השבוע תיפתר סוגיית חישוב הפיצויים לפי חודשים מארס-יוני ושמינה את מנכ"לית משרדו כראש צוות לניהול הדיאלוג עם מטה המאבק.

עוד קבע קבינט הקורונה הערב כי פעילות הרכבת תחודש בשבוע הבא. זאת בהתאם למגבלות והנחיות שיפורטו לציבור. בין השאר ייאסר על נוסעי הרכבת לאכול מאחר שהם נדרשים לשהות עם מסכה בכל זמן הנסיעה. רכישת הכרטיסים תבוצע מראש וכל רכבת תוגבל ל-500 נוסעים. 

שכונת עג'מי ביפו והיישובים רהט וערערה - אזורים אדומים

בתוך כך, בשל העלייה בתחלואה בקורונה, החליטה הערב ועדת השרים לענייני הגבלות להכריז על שכונת עג'מי שביפו ועל היישובים ערערה ורהט שבנגב כאזורים אדומים. מסתמן כי לא יהיו הגבלות כניסה או יציאה ליישובים, אלא תתקיים הגברת אכיפה משמעותית.

שלשום פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי למרות נתוני התחלואה הגבוהים ביפו, חלק מהתושבים לא משתפים פעולה בחקירות האפידמיולוגיות. בעיריית תל אביב יפו פנו לרופאים בחברה הערבית כדי שיבהירו לתושבים את חשיבות המהלך, וירתמו את שיתוף הפעולה של החולים.

בנוסף, כפי שפורסם אמש בכאן חדשות, שרי קבינט הקורונה אישרו את הקמת מרכז השליטה הלאומי לניהול המאבק בקורונה. אולם, בשל ויכוח בין משרדי הבריאות האוצר והביטחון, מתעכבת השקעת עשרות מיליוני שקלים בפיתוחים טכנולוגיים לטובת המאבק בנגיף קורונה.

בהכנת הידיעה השתתפו עמיחי שטיין, גילי כהן ודורית אסרף-מזרחי