עבודה מהבית, אילוסטרציה
צילום: גטי אימג'ס

משרד התקשורת: בשיא מגפת קורונה תעבורת האינטרנט בארץ כמעט הגיעה לקצה גבול היכולת

במסמך של המשרד נכתב כי "ענף התקשורת נקרא להתמודד עם ביקושים חריגים שלא נצפו עד כה, וזאת תוך כדי קשיים תפעוליים רבים, בעיקר בכל הקשור למעבר לעבודה מהבית". שר התקשורת יועז הנדל צפוי לכנס דיונים בנושא בעקבות המסקנות: "מפיקים את הלקחים לקראת גל נוסף"
עמיחי שטיין
18 ביוני 2020
07:33

במהלך החודשים מארס ואפריל, בהם הושבת רובו של המשק בגלל התפרצות מגפת קורונה, כמות התעבורה ברשת האינטרנט עלתה בצורה משמעותית - עד כדי כך שכמעט הגיעה לקצה גבול היכולת. כך עולה ממסמך שחיבר משרד התקשורת, ומתפרסם הבוקר (חמישי) בכאן רשת ב.

במסמך נכתב כי "ענף התקשורת נקרא להתמודד עם ביקושים חריגים שלא נצפו עד כה, וזאת תוך כדי קשיים תפעוליים רבים, במיוחד בכל הקשור לכינוס עובדים ולמעבר לתצורות של עבודה מרחוק". עוד נכתב כי המעבר ללמידה באמצעות הטלפון במגזר החרדי הביא לעלייה דרמטית בכמות ובאורך השיחות, ועקב כך היו עומסים רבים באתרי הסלולר ביישובים החרדיים, שגרמו לקשיים בהקמת שיחות.

בעקבות המסקנות הללו, יכנס בשבועות הקרובים שר התקשורת יועז הנדל כמה דיונים בנושא, כחלק ממהלך של הפקת לקחים. זאת כדי להתכונן לגל הבא של התפרצות קורונה.

במסקנות המסמך שהוגשו להנדל נכתב, בין השאר, כי יש לנצל הזדמנות זו על מנת לבצע בחינה ביקורתית של הרגולציה הנהוגה בשוק התקשורת כדי לסייע בהורדת מחסומי כניסה, והקלה ברגולציה כדי לחזק את אספקת תשתיות התקשורת. בנוסף, יש לאפשר לחברות קטנות לספק שירותי גישה בפס רחב בהשקעה סבירה, ובכך לספק שירותי תקשורת למקומות שחברות התקשורת לא משקיעות בהם ומספקות שירותים.

שר התקשורת אמר לכאן חדשות: "אנחנו צריכים לשפר את היכולת ללמוד מהבית, לשפר את היכולת של הממשלה לתקשר עם האזרחים ולשפר את היכולת של אזרחים לתקשר עם עצמם. אנחנו מפיקים את הלקחים לקראת גל נוסף".