עורך הדין רם כספי, ארכיון
צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90

עורך הדין רם כספי על המתקפות נגד מערכת המשפט: "חרפה גדולה"

עורך הדין שייעץ לצוות ההגנה של נתניהו: "לאן הגענו ששופטים ובכירי הפרקליטות זקוקים למאבטחים? שמעתם על דבר כזה?". כספי הוסיף: "אני חונכתי ולמדתי שמשפט מתנהל רק בכותלי בית המשפט ולא מחוצה לו"
אילאיל שחר ומרדכי גילת
18 ביוני 2020
11:29

עורך הדין רם כספי, שייעץ לצוות ההגנה של ראש הממשלה בנימין נתניהו, התייחס הבוקר (חמישי) למתקפות על מערכת המשפט ואמר כי זו "חרפה גדולה". כספי הוסיף בריאיון לאילאיל שחר ומרדכי גילת בכאן רשת ב שאפשר לומר "ביקורת הוגנת על המערכת, אך איומים, ומתקפות אישיות וארסיות - לא". הוא תהה: "לאן הגענו ששופטים ובכירי הפרקליטות זקוקים לאבטחה?". 

האזינו לריאיון המלא עם עורך הדין כספי


לדברי כספי, הוא חונך ולמד שמשפט מתנהל רק בין כותלי בית המשפט ולא מחוצה לו. עוד אמר כי יש לו אמון מלא במערכת המשפט. בעניין האישומים נגד ראש הממשלה נתניהו אמר כספי כי בית המשפט לא קבע עדיין שהוא מושחת וכי "יש לו קייס". מבחינה משפטית יש חוק יסוד הקובע שראש הממשלה לא צריך לפנות את מקומו עד פסק דין חלוט ובעניין הציבורי יכריע רק הציבור, אמר כספי.

לפני כחודש נפתח משפטו של ראש הממשלה. "מה שקורה היום זה ניסיון לסכל את רצון העם, ניסיון להפיל אותי ואת מחנה הימין", כך אמר נתניהו בטרם נכנס לאולם הדיונים, תוך הטחת האשמות במערכת המשפט. היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הגיב לדברים בהודעה חריפה בה הופרכו דבריו של ראש הממשלה. נתניהו נשא את הנאום בתוך בית המשפט כששרים וחברי כנסת של הליכוד הקיפו אותו כשמסכות לפניהם.

מנדלבליט כתב בהודעה שפורסמה מטעמו: "בבית המשפט המחוזי בירושלים נפתח היום משפטם של ארבעה נאשמים, בהם ראש הממשלה, בפרשות 1000, 2000 ו-4000. התביעה הכללית תנהל את ההליך בתיק זה כמו בכל תיק אחר - באופן מקצועי וענייני ובין כותלי בית המשפט בלבד".