נתניהו

נתניהו: המחלה עולה - לא נפתח את המשק עוד

מנכ"ל משרד הבריאות היוצא, משה בר סימן טוב, בטקס חילופי מנכ"לים: "עשינו גם טעויות, יכולנו לשתף עוד גורמים בקבלת ההחלטות". המנכ"ל הנכנס, פרופ' חזי לוי: "עשה הכול כדי למצוא את האיזון בין התמודדות ומיגור המחלה, לבין המשך חיי אזרחי ישראל"
אורלי אלקלעי
18 ביוני 2020
12:05

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום (חמישי) בטקס חילופי המנכ"לים במשרד הבריאות: "המחלה עולה בחזרה. סיימנו את פתיחת הכלכלה, אנחנו לא הולכים לפתוח יותר". ראש הממשלה הוסיף כי "אנחנו צריכים להבטיח שאנחנו מיישרים בחזרה את העקומה, היא עולה. נעשה את הצעדים הדרושים כדי שהעלייה הזו תיבלם". נתניהו פנה למנכ"ל היוצא משה בר סימן טוב: "נהנתי לעבוד איתך. המשך הצלחה ותרומה למדינת ישראל״. 

טקס חילופי המנכ"לים במשרד הבריאות

מנכ"ל המשרד היוצא, משה בר סימן טוב, אמר בנאום פרידתו: "משבר גדול חושף את היכולות האמיתיות של המערכות. במשבר קורונה מערכת הבריאות התגלתה בשיא עוצמתה. אני גאה בחלקי בהובלה בעת המשבר. עשינו גם טעויות, יכולנו לשתף עוד גורמים בקבלת ההחלטות".

על ההתמודדות העתידית עם נגיף קורונה אמר בר סימן טוב: "גל שני הוא לא גזרת גורל, הוא תלוי במדיניות והתארגנות. על אף שלמדנו המון על קורונה, לא למדנו כלום. אתם תצטרכו להמשיך ולנהל וללמוד".  המנכ"ל היוצא פנה אל שר הבריאות לשעבר יעקב ליצמן ואמר כי "לא סוד שהיו מחלוקות ורגעים קשים, אתה בעל זכות להצלת חיים במשבר הזה".

 משה בר סימן טוב ופרופ' חזי לוי בטקס חילופי מנכ"לים

שר הבריאות יולי אדלשטיין אמר בטקס כי "גם אחרי חודש בתפקיד אני מבין מה עברתם - ראש הממשלה, השר יעקב ליצמן ווהמנכ"ל משה בר סימן טוב. מבינים את גודל האחריות וגודל ההחלטות בזמן אמת". מנכ"ל המשרד הנכנס, פרופסור חזי לוי, ציין כי "אנו נמצאים בעיצומה של תחלואה הולכת וגואה. הנגיף לא נעלם, הוא כאן. נעשה הכול כדי למצוא את האיזון בין התמודדות ומיגור המחלה, לבין המשך חיי אזרחי ישראל".