רהט
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

השרים אישרו: שכונות ברהט ובערערה יוכרזו "אזור מוגבל"

בעקבות התפרצות קורונה, מוסדות החינוך בשכונות ייסגרו, למעט בגרויות, ותיאסר התקהלות של מעל לעשרה אנשים - מיום שישי בוקר ועד ליום רביעי
ורד פלמן
18 ביוני 2020
21:48

ועדת השרים להגדרת ״אזור מוגבל״ אישרה הערב (חמישי) כי שכונות ברהט ובערערה שבנגב יוכרזו כאזורים מוגבלים לפי תקנות שעת חירום, בשל התפרצות נגיף קורונה, החל ממחר בבוקר. מנכ"ל משרד הבריאות חתם על צווים הנוגעים לשכונות 13 ו-24 ברהט ושכונה 2 בערערה, הקובעים כי במקומות אלו ייסגרו מוסדות החינוך, למעט בגרויות, ותיאסר התקהלות של מעל לעשרה אנשים. 

ההחלטה תיכנס לתוקפה מהשעה 08:00 בבוקר, ותהיה בתוקף עד ליום רביעי בשעה 08:00 בבוקר. הצווים נוגעים גם לשכונות עג'מי, חסכון וצהלון ביפו, על אף שאלה לא הוכרזו כאזורים מוגבלים. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם אמש כי אחת מהסיבות שלא יוטל סגר מוחלט על השכונות ביפו, היא המתיחות בין המשטרה לתושבים על רקע פינוי בית הקברות המוסלמי.

עוד פורסם השבוע בחדשות הערב כי למרות נתוני התחלואה הגבוהים ביפו, חלק מהתושבים אינם משתפים פעולה בחקירות האפידמיולוגיות. בעיריית תל אביב-יפו פנו לרופאים בחברה הערבית כדי שיבהירו לתושבים את חשיבות המהלך, וירתמו את שיתוף הפעולה של החולים.