בדיקות לגילוי קורונה בתחנת מד"א בת"א, 2.6.20
מרים אלסטר, פלאש 90

סייעת מחליפה באשדוד אובחנה חיובית לקורונה - 8 גני ילדים נסגרו

נמשכת העלייה: 323 נדבקים חדשים בקורונה ביממה האחרונה • שני גני ילדים בבני ברק נסגרו בעקבות גננת שאובחנה כחולת קורונה
כתבי כאן חדשות
19 ביוני 2020
11:03
עודכן ב 13:27

נמשכת העלייה במספר הנדבקים בקורונה ברחבי הארץ: באשדוד נכנסו הבוקר (שישי) ילדי שמונה גנים לבידוד לאחר שסייעת אחת העובדת בכולם נמצאה חיובית לנגיף הקורונה. הגנים הם: אגס, אלון, שזיף, צהלה, מיתר, מיכמורת ושני גני מבוא אדמומית. ראש עיריית אשדוד יחיאל לסרי אמר: "לצערי, בשבועיים האחרונים אנו עדים לעלייה משמעותית במספר החולים באשדוד, והתקרבות מדאיגה לסף ההגדרה של ״מוקד התפרצות אדום״. התפתחות זו נובעת ללא ספק מהתרופפות במשמעת האזרחית ואי-קיום הנחיות משרד הבריאות".

בד בבד, עיריית חולון הודיעה כי החל מיום ראשון תלמידי כיתות ה'-י' בעיר לא יגיעו לבתי הספר ויעברו ללמידה מרחוק. זאת בעקבות העלייה בתחלואה במוסדות החינוך בעיר. עוד הודיעו בעירייה כי הכיתות הריקות ישמשו ללמידה מרווחת יותר של תלמידי הכיתות הנמוכות בעיר. 

שני גני ילדים בבני ברק נסגרו בעקבות גננת שאובחנה כחולת קורונה. התלמידים וצוות הגן נכנסו לבידוד. בנוסף, מזכירה בלשכת ממלא מקום ראש העיר אובחנה כחולה. שלושה עובדים עירייה נכנסו לבידוד מניעתי.

100 חניכי שבט ארנון בצופי חולון נכנסו הבוקר גם הם לבידוד לאחר שאחת החניכות אובחנה כחולה בקורונה. בסך הכול הודיע משרד החינוך על 187 מוסדות חינוך ברחבי הארץ שנסגרו בשל חשש להידבקות בקורונה. 

ביממה האחרונה נדבקו 323 בני אדם בנגיף. נתונים שמפרסם הבוקר משרד הבריאות עולה כי מספר החולים הפעילים בישראל כעת עומד על 4,354, מהם 28 מונשמים. מספר המתים עלה הלילה באחד והוא עומד על 304.

על פי הנחיית שר הבריאות יולי אדלשטיין, תגבר משרד הבריאות את כוח האדם העוסק בביצוע החקירות האפידמיולוגית בכל לשכות הבריאות ברחבי הארץ. אדלשטיין הקצה תקציב ייעודי לקליטת 300 מתגברים שיסייעו לאחיות האפידמיולוגית לקצר את זמני החקירות כדי לזרז את קטיעת שרשרת ההדבקה. הליכי הגיוס, הקליטה וההכשרה המקצועיים עם הצוותים יחלו כבר בשבוע הבא.


בשעה 8:00 הבוקר נכנסה לתוקף החלטת ועדת השרים להגדרת אזור מוגבל מאמש ולפיה שכונות ברהט ובערערה שבנגב יוכרזו כאזורים מוגבלים לפי תקנות שעת חירום. מנכ"ל משרד הבריאות חתם על צווים הנוגעים לשכונות 13 ו-24 ברהט ושכונה 2 בערערה, הקובעים כי במקומות אלו ייסגרו מוסדות החינוך, למעט בגרויות, ותיאסר התקהלות של מעל לעשרה אנשים. ההחלטה תהיה בתוקף עד ליום רביעי בשעה 08:00 בבוקר. הצווים נוגעים גם לשכונות עג'מי, חסכון וצהלון ביפו, על אף שאלה לא הוכרזו כאזורים מוגבלים. מוקדי התחלואה הבולטים בישראל: ירושלים, תל אביב-יפו, בני ברק, באקה אל גרביה, קרית גת, רהט, חורה וערערה בנגב. 

בעקבות החלטת ועדת השרים, בעיריית תל אביב-יפו הוגיעו היום כי בכוונת העירייה לאכוף את ההנחיות. בהודעת העירייה נכתב: "מי שיפר את ההנחיות צפוי לקנסות כבדים, ובמקרה של עסקים אף רישום פלילי וסגירה מנהלית של העסק ל-30 יום".

בהנחיות שפרסמה העירייה לתושבים נכתב בין היתר:

אסורה התקהלות של יותר מ-10 אנשים במקום אחד, כולל בתפילות, בשמחות, ובאירועי אבלות.

אסורה התקהלות של יותר מ-10 אנשים בבית עסק אחד, כולל עובדים ולקוחות, חובה על כל מי שנמצא בבית עסק לחבוש מסכה כל העת, ויש להקפיד על הנחיות התו הסגול

בתי הספר והגנים יהיו סגורים.

היציאה על הבית אסורה למי שחולה וכן למי שמחויב בבידוד. מפרי בידוד עלולים להיענש כחוק. מי שאינו חייב בבידוד יכול לצאת מהבית כרגיל.

בהכנת הידיעה השתתפו: ורד פלמן, דקלה אהרן-שפרן, איציק זוארץ ואסף פוזיילוב