אצטיון בריטי מוצף, ארכיון
צילום: אי־פי

מחקר: שינויי האקלים מאיימים על אירועי הספורט

על פי חוקרים מבריטניה, בשלושת העשורים הקרובים – כל המגרשים של ליגת הכדורגל האנגלית יהיו בסכנת הצפה • עוד אומרים החוקרים כי גם משחקי החורף האולימפיים בסכנה בשל ההתחממות הגלובלית
מאיה ראכלין
20 ביוני 2020
13:21

מחקר חדש קובע כי שינויי האקלים הם איום של ממש על אירועי הספורט הגדולים בעולם. על פי חוקרים מאוניברסיטת סאסקס שבבריטניה – גלי חום, שריפות, הצפות ומפלס הים העולה יגרמו להפרעות של ממש לכמעט כל ענפי הספורט.

על פי המחקר, בשלושת העשורים הקרובים – כל המגרשים של ליגת הכדורגל האנגלית יהיו בסכנת הצפה, וכך גם אחד מכל שלושה מסלולי גולף בממלכה הבריטית. עוד קובעים החוקרים כי גם משחקי החורף האולימפיים יהיו בסכנה בשל ההתחממות הגלובאלית. 

בתוך כך, במאמר שהתפרסם בחודש פברואר האחרון ב"נייצ'ר ג'יאו-סיינס" טוענים מדענים כי מים חמים במיוחד הזורמים מהאוקיינוס האטלנטי – מאיצים את הליך המסת הקרחונים גם מתחת לקרחוני הענק בגרינלנד.

לפני כן בחודש ינואר התפרסם מחקר ענק שמצא כי בעשור האחרון נשבר שיא שלילי בהתחממות מי הים. החוקרים הסבירו שהאוקיינוסים הם המדד הטוב ביותר להשפעת ההתחממות הגלולבלית, זאת משום שהמים סופגים 90% מהחום שנפלט מגזי החממה, שריפת דלקים ושריפת יערות. לשם המחשה עד כמה חם באמת, החוקרים אמרו שאם כל אדם בכדור הארץ יפעיל 100 מיקרוגלים לאורך כל היממה – נגיע לטמפרטורה שנרשמה השנה באוקיינוסים.