צעדת עובדים סוציאליים לירושלים

מאבק העובדים הסוציאליים: צעדת מחאה מתל אביב לירושלים

יו"ר איגוד העובדים פתחה בצעדה בת 5 ימים בדרך לקריית הממשלה: "שירותי הרווחה בישראל קרסו"
נופר משה
21 ביוני 2020
09:54

מחאת העובדים הסוציאליים: יו"ר איגוד העובדות הסוציאליות, ענבל חרמוני, החלה הבוקר (ראשון) בצעדת מחאה מתל אביב לירושלים במחאה על מצב השירותים החברתיים. הצעדה תארך עד יום חמישי ותסתיים במחא בקריית הממשלה בירושלים.


״שירותי הרווחה בישראל קרסו. אי אפשר לאייש משרות של עובדות סוציאליות בכל השירותים החברתיים בגלל האלימות, העומס, השכר הנמוך והתנאים המבישים", אמרה הבוקר חרמוני. "אנחנו לא יכולות להמשיך ככה, וזה מה שהצעדה הזאת באה לומר. אנחנו עושים כל מה שאפשר כדי שלא להגיע למצב שבו אנחנו נועלים את דלתות השירותים החברתיים, כי השירותים החברתיים זקוקים לתקציבים עכשיו, לא עוד שלושה חודשים, לא עוד חצי שנה ולא עוד שנה".

שר העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, חבר הכנסת, איציק שמולי, הביעה תמיכה במהלך: ״צעדת העובדות והעובדים הסוציאליים היא צעדה למען החברה הישראלית כולה. אתייצב לצדם בממשלה ובכל מקום במאבק למעמדם, מוגנותם ושיפור תנאי העסקתם. הגם שהם מועסקים בתנאי ניצול ומצויים תחת עומס אדיר, הדגל שבחרו להניף גם הפעם: הצלת השירותים החברתיים. הם יודעים על מה הם מדברים. הקורונה הביאה לצונאמי של אתגרים חברתיים וללא תקציב נוסף נפגוש בקרוב עוד חצי מיליון ישראלים שיהיו עניים חדשים״.

ראש עיריית חולון, מוטי ששון, הצטרף במהלך הדרך לצעדת העובדות הסוציאליות ואמר: ״הבעיה היא פקידי האוצר, הם כל הזמן מתחלפים, ואף אחד לא ירד לשטח לראות את העבודה שלכם. אני הייתי רוצה לראות אחד שקובע את מדיניות השכר, שיירד עם אותה פקידת סעד לטפל בילדים בסיכון, נראה אתכם יורדים חודש ימים לעבוד בשירותי הרווחה - הם לא יחזיקו מעמד יום אחד".