-
צילום: חן לאופולד, פלאש 90

מיום חמישי: 41 תלמידים ומורים חלו, 39 מוסדות חינוך נסגרו

כ-21 אלף תלמידים ועובדי הוראה נמצאים בבידוד, מתוכם 714 נדבקו בנגיף עד כה. 215 מוסדות חינוך נסגרו מאז הפתיחה המחודשת של בתי הספר והגנים • יו"ר ארגון המורים רן ארז, על החיכוכים מול שר הבריאות: "הוא חשב שיצליח לכופף את המורים"
לירן כוג'הינוף
21 ביוני 2020
10:40

ברקע העלייה במספר החולים: מיום חמישי נוספו עוד 41 עובדי הוראה ותלמידים שחלו בנגיף קורונה, 39 מוסדות לימוד נסגרו - כך עולה מנתוני משרד החינוך שפורסמו הבוקר (ראשון). כ-21 אלף תלמידים ועובדי הוראה נמצאים בבידוד, מתוכם 714 נדבקו בנגיף עד כה. 215 מוסדות חינוך נסגרו מאז הפתיחה המחודשת של בתי הספר והגנים. 

ביום שישי דחה בית הדין לעבודה את בקשת המדינה לחייב את ארגון המורים ללמד תשעה ימים נוספים לתלמידי כיתות י'. בכך סיים בית הדין את המאבק הארוך שניהל ארגון המורים נגד הממשלה בנושא. יו"ר הארגון, רז ארז, אמר הבוקר בריאיון לאריה גולן בכאן רשת ב כי "לא חיפשתי את המאבק הזה, אבל לא הייתה ברירה. היה חשוב להוכיח שהמורים עבדו קשה ושזמנם לא הפקר. אני שליח שלהם, ולכן הייתי צריך לדאוג לכך שבכל החינוך העל-יסודי המורים ירגישו מוגנים". 

האזינו לריאיון המלא עם יו"ר ארגון המורים בכאן רשת ב

ארז התייחס לחיכוכים מול שר החינוך יואב גלנט וציין: "הוא כעס על שלא הצליח לכופף את המורים, אבל הוא צריך להיות גאה. אנחנו מחנכים את הילדים לאומץ לב ועמידה במשימות. הוא חשב שאם הוא יכריח לעבוד בכפייה הוא יקבל מורים יותר טובים? הוא יקבל בייביסיטרים". 

לאחר החלטת בין הדין בנושא הארכת שנת הלימודים, הודיע השר גלנט כי הוא מוותר על תשעת הימים שסוכמו באפריל מול הסתדרות המורים. זאת מחשש לביטול ההסכם מצד מזכ"לית ההסדרות יפה בן דוד, שדרשה שיוויון בין עובדי ההוראה בנוגע ללמידה בקיץ.