הצבעת עובדי חדשות 13

עובדי "חדשות 13": אם המו"מ לא יישא פרי עד חמישי - נפתח בשביתה

באסיפה שקיים ועד העובדים הוחלט כי הצדדים ימשיכו לנהל מגעים אינטנסיביים בנושאים שבמחלוקת עד יום חמישי הקרוב. בדיון התברר כי בכוונת ״רשת״ לפטר 105 עובדים מכל מחלקות החברה ובכל רמות השכר והוותק. הנהלת רשת: מעשה ביריוני וחסר אחריות כלפי חדשות 13 וציבור הצופים
שני נחשוני
21 ביוני 2020
16:18

עובדי ״חדשות 13״ החליטו היום (ראשון) פה אחד לפתוח בשביתה אם עד יום חמישי הקרוב לא יושגו הסכמות במשא ומתן שהם מנהלים עם בעלי התחנה. ועד העובדים קיים הבוקר אסיפה בהשתתפות כ-200 מעובדי התחנה, בסופה הצביעו העובדים וקבעו כי הצדדים ימשיכו לנהל מגעים אינטנסיביים בנושאים שבמחלוקת עד יום חמישי הקרוב.

בדיון התברר לעובדים כי בכוונת ״רשת״ לפטר 105 עובדים מכל מחלקות החברה ובכל רמות השכר והוותק. התוכנית של "רשת" כוללת את הורדת כל רצועות האקטואליה שמפיקה ״חדשות 13״, למעט המהדורה המרכזית שתקוצר משמעותית ומבזקים המשולבים בתכנית הבוקר. לפי ההסכם הקיבוצי, בעוד שבועיים תסתיים תקופת החסינות שבלמה עד כה את נסיונות הפיטורים, והחברה תוכל לשלוח מכתבי זימון לשימועים.

מהנהלת "רשת" נמסר: "החלטת ועד העובדים בראשות מתן חודרוב על שביתה כללית החל מיום חמישי, במידה שלא יושג עד אז הסכם עם ההנהלה, היא מעשה ביריוני וחסר אחריות כלפי חדשות 13 וציבור הצופים. ועד העובדים גורר את החברה לתהום ומסכן במהלכיו את המשך קיום הערוץ ואת המשך קיומה של חברת החדשות. הנהלת החברה לא תיכנע לסחטנות זו. הוועד יישא באחריות ישירה לקריסת הערוץ אם חלילה תתרחש ולגדיעת מקור פרנסתם של מאות עובדים".