בנימין נתניהו ובני גנץ
צילום: אי-פי

מ"מ מנכ"ל משרד רה"מ: לשכת גנץ הייתה מעורבת בגיבוש ההטבות ובקידומן

בכחול לבן תוקפים: "ביקשנו לעצור את הגשת הבקשה, לא הקשיבו לנו". מגעים בקואליציה לפשרה - בליכוד מביעים נכונות לוותר על חלק ניכר מההטבות, בתמורה לתמיכת כחול לבן בהחלטה הנוגעת להטבות המס של נתניהו
מיכאל שמש ויערה שפירא
22 ביוני 2020
20:57
עודכן ב 21:26

קרב האשמות בין נתניהו לגנץ סביב תקצוב ראשי הממשלה - המכהן והחליפי. ברקע הביקורת שמעוררת הבקשה לשיפור תנאיהם של בנימין נתניהו ובני גנץ בעלות של מיליוני שקלים, היום (שני) פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי בישיבה שהתקיימה בימים האחרונים אמר ממלא מקום מנכ"ל משרד ראש הממשלה, רונן פרץ, כי ״לשכת גנץ הייתה מעורבת בגיבוש ההצעה ואישרה לקדם את הטיוטה הסופית״.

מנגד, בסביבתו של גנץ טוענים שהדברים שאמר רונן פרץ אינם נכונים. לדבריהם, ״ביקשנו אתמול לעצור ולחכות עם ההחלטה, לשכת נתניהו לא הקשיבה לנו״.

בקואליציה מתקיימים מגעים כדי להגיע לפשרה בנושא, כששר המשפטים מכחול לבן אבי ניסנקורן נפגש עם יו"ר ועדת הכספים משה גפני וגם יו"ר הקואליציה מיקי זוהר מעורב בשיחות. בליכוד מביעים נכונות לוותר על חלק ניכר מההטבות, בתמורה לתמיכת כחול לבן בהחלטה הנוגעת להטבות המס של נתניהו.

ההסכמות המסתמנות כרגע בין כחול לבן לליכוד הן לנסח טיוטת החלטה חדשה שכוללת רק את החזר המס הרטרואקטיבי לנתניהו, ללא כל יתר ההטבות לראש הממשלה החליפי. אם יהיו הסכמות, מנכ"ל משרד ראש הממשלה יעביר מסמך חדש לוועדת הכספים בתיאום עם רשות המיסים.

כבר אתמול הודיע ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון גנץ לראש ועדת הכספים כי הוא החליט לוותר על ההטבות שקשורות למעון ולתנאי ראש הממשלה החליפי, למעט הטבות המס שקשורות לרכב שקיבל מהמדינה.

אתמול פורסם בחדשות הערב כי שר האוצר ישראל כ"ץ, ששימש שר החוץ בממשלה הקודמת, מבקש שתימשך האבטחה המיוחדת שהוא מקבל, בעלות המוערכת במיליוני שקלים. בקשתו נידונה אתמול בוועדת השרים לענייני שב"כ – בראשה עמד לא מזמן השר כ"ץ עצמו.

גורמים המעורים בנושא אמרו לכאן חדשות כי יש לבקשה נימוק מבצעי וכי הארכת האבטחה תהיה לתקופה מוגבלת. ועדת השרים לענייני שב"כ דנה בעת האחרונה בסוגיית האבטחה של שר הביטחון לשעבר נפתלי בנט והחליטה שלא להאריכה.

בסביבת השר כ"ץ אמרו לכאן חדשות כי לא ניתן להתייחס להחלטות ועדת השרים לענייני שב״כ בנושאי אבטחה ולשיקולים שמנחים את הוועדה בהחלטותיה. "ההחלטות ועדת השרים מתקבלות משיקולים מקצועיים בלבד. הדיון בנושא אבטחתו של שר האוצר היו ביוזמת הגורמים המקצועיים ובהתאם לצרכים האבטחתיים. הדיון לא היה על הארכת אבטחת השר כ״ץ עם סיום תפקידו כשר החוץ, אלא בתפקידו כשר האוצר, ולכן ההשוואה לשר בנט שסיים את תפקידו אינה רלוונטית. אבטחת שר מכהן אינה דומה לאבטחת שר לשעבר בדומה למקרה נפתלי בנט".