הרכב בו הגיעו הפצועים אל תחנת המשטרה
צילום: משטרת ישראל

חשד לרצח: גבר בן 32 נורה בבאקה אל-גרבייה

אחיו ובן דודו נפצעו בינוני וקל והגיעו לתחנת המשטרה במקום. השלושה הם תושבי העיר שמוכרים למשטרה
אורלי אלקלעי
23 ביוני 2020
08:35

רצח שלישי בשבוע בבאקה אל גרבייה: גבר בן 32 נורה הבוקר (שלישי) למוות בעיר על ידי אלמונים שארבו לו ליד ביתו. אחיו ובן דודו של הנרצח, בני 19, נפצעו באורח בינוני וקל ופונו לבית החולים הלל יפה בחדרה. רכב ובו הנרצח ואחד הפצועים, תושבי העיר שמוכרים למשטרה, הגיע אל תחנת המשטרה במקום, ומשם הם פונו לבית החולים. המשטרה מחפשת את זירת הירי ובודקת את הרקע לאירוע.

ביום חמישי נורה מאלק אבו פול בן ה-24 בעיר. הוא הובא למרפאה בבאקה אל-גרבייה במצב קשה ומשם פונה לבית החולים הלל יפה, שם נקבע מותו. המשטרה פתחה בחקירה. יום קודם נדקר למוות מוחמד וותד בן ה-20, בן דודו של אבו פול, בבאקה אל-גרבייה. גם מותו נקבע בבית החולים הלל יפה.

אמש התכנסו בבאקה אל גרביה משפחות הנרצחים וותד, אבו פול ונדף, עם ועדת הסולחה שהוקמה לאחר שני מקרי הרצח של השניים בעיר - בני דודים שהיו מעורבים בסכסוך עם משפחה אחרת. הוועדה הגיעה להסכמות עם המשפחות המעורבות שבמשך עשרה ימים לא יהיו נסיונות לנקמת דם וקראה לצדדים להיות סבלניים. הובטח להם כי יימשכו המאמצים לסיים את העימות ולמצוא פתרונות לשפיכות הדם. בוועדת הסולחה חברים ראשי רשויות לשעבר, אנשי עסקים ואישי דת.

כמה שעות קודם לדקירת וותד, בבית החולים בנהריה נקבע מותו של צעיר בן 20 שנורה בכפר יאסיף שבצפון. ביום שלישי בשעות הצהריים נורה למוות צעיר בן 20 ביפו, וילד בן 12 נורה אף הוא באירוע ונפצע אנוש. על פי החשד, שני חשודים רכבו על אופנוע וירו מטווח קצר בצעיר, פריד ח'לאף, תושב העיר, ובנער – ונמלטו מהמקום.