אנדי הרצוג, ארכיון
צילום: פלאש 90

מאמן נבחרת ישראל בכדורגל אנדי הרצוג מסיים את תפקידו

"וירוס הקורונה יצר חוסר ודאות, הרגשתי שנכון לי לצאת לאתגר חדש", מסר. במועמדים האפשריים להחליפו: יוסי אבוקסיס, אייל ברקוביץ' ואברהם גרנט
ליאן וילדאו ויואב בורוביץ'
24 ביוני 2020
20:20

מאמן נבחרת ישראל בכדורגל אנדי הרצוג הודיע הערב (רביעי) למנהל הטכני ווילי רוטשטיינר ולראשי ההתאחדות לכדורגל כי סיים את תפקידו. בהודעה שנמסרה מטעמו מסר הרצוג כי "וירוס הקורונה יצר מציאות חדשה וחוסר ודאות, הרגשתי שנכון לי בעת הזאת לצאת לאתגר חדש". הרצוג מסר כי נהנה מהתקופה בישראל, מהעבודה עם ההתאחדות, השחקנים "ובעיקר מהיחס החם של האוהדים". "אשאר אוהד של הנבחרת ואקווה שתצליח״, הוסיף הרצוג.

יושב ראש ההתאחדות לכדורגל אורן חסון מסר בתגובה: "היה לנו לעונג לעבוד עם הרצוג, להנות מכישוריו המקצועיים ומתכונות האופי הנדירות שלו. כל מי שעבד עמו בהתאחדות ובנבחרת זכו לשתף פעולה עם מקצוען אמיתי, מנהיג, ג׳נטלמן ואיש כדורגל מהשורה הראשונה. אני מאחל לו הצלחה בהמשך ומשוכנע כי יזכה לה״.

במקביל לחיפוש מאמן חדש לנבחרת הלאומית, בהתאחדות לכדורגל מתנהל משא ומתן עם המנהל הטכני של הקבוצה וילי רוטנשטיינר על קיצוץ של 50% משכרו, שעומד על יותר משלושה מיליון שקלים בעונה, או לחליפין על סיום תפקידו. בין השמות הפוטנציאליים שעלו בהתאחדות כדי להחליפו נמנים יוסי אבוקסיס, אייל ברקוביץ' ומאמן הנבחרת לשעבר אברהם גרנט.

בתוך כך, נבחרת ישראל צפויה לשחק בחודש ספטמבר בליגת האומות וב-8 באוקטובר בחצי גמר פלייאוף טורניר היורו מול סקוטלנד.