מאיה ווישניאק וגלית אלמוג, אימו של עמית אלמוג הנאש
צילום ימני: באדיבות המשפחה

רצח מאיה ווישניאק: אימו של עמית אלמוג עשויה להיחקר באזהרה

ממצאים ראשוניים מחוות הדעת השנייה חיזקו את החשד שהאם ביימה את פציעתה. עם הגשת הממצאים לפרקליטות, תיבחן חקירתה בחשד לשיבוש הליכי משפט
דניאל אלעזר
24 ביוני 2020
22:00
עודכן ב 05:42

התפתחות משמעותית בפרשת רצח מאיה ווישניאק ברמת גן: גלית, אימו של עמית אלמוג, הנאשם ברצח בת זוגו, עשויה להיחקר באזהרה במשטרה בחשד לשיבוש חקירה. כך פורסם היום (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11. החלטה סופית תתקבל בימים הקרובים לאחר שבפרקליטות יבחנו את ממצאי חוות הדעת השנייה שנערכת בימים אלו במכון לרפואה משפטית, הנוגעת לפציעתה של האם.

אחד מהסעיפים בהם הואשם עמית אלמוג היה פציעה בנסיבות מחמירות לאחר שתקף את אימו ופצע אותה בדקירות סכין. אולם כבר אתמול דיווחנו כי ממצאים ראשוניים מחוות הדעת השנייה חיזקו את החשד שהאם ביימה את פציעתה. כתב האישום הוגש לאחר שבפרקליטות התקבלה כבר חוות דעת ראשונה מהמכון לרפואה משפטית, וכבר בה הועלתה האפשרות שהאם פצעה את עצמה במכוון או שלא התנגדה.

חוות הדעת הראשונה נערכה בזמן שבפני המומחים בבמכון לרפואה משפטית לא היה מונח חומר החקירה בתיק: שיחת הטלפון למשטרה של האם אותה פרסמנו אתמול, עדותה של האם, תמונות מהזירה ועוד. לכן, בפרקליטות ביקשו לבצע השלמות חקירה ובהן קבלת חוות דעת נוספת. כעת, לאחר שהראיות הונחו בפני מומחי המכון לרפואה משפטית, והם נחשפו למכלול הראיות, הם המשיכו לסבור התחזק החשד לפציעה עצמית מצידה של האם. גורם במערכת אכיפת החוק אמר לכאן חדשות כי לאור כך, ישנה סבירות גבוהה שהאם תזומן לחקירה באזהרה.