פרופ' חזי לוי
צילום: פלאש 90

מנכ"ל משרד הבריאות: "לא הכל מתקתק, יש הרבה חילוקי דעות"

פרופ' חזי לוי, בריאיון ראשון מאז כניסתו לתפקיד, לכאן רשת ב: "נתיר קייטנות, את מחנות הקיץ לא נפתח". על העלייה הדרמטית במספר החולים: "לא תהיה ברירה אלא להטיל מגבלות על הציבור"
ירון דקל ויעקב אילון
25 ביוני 2020
09:06

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופסור חזי לוי, התייחס הבוקר (חמישי) לשאלה - האם משרד הבריאות הפיק לקחים מהגל הראשון? - והשיב: "לא הכל מתקתק, יש הרבה דעות לכאן ולכאן". בריאיון ראשון מאז כניסתו לתפקיד מנכ"ל המשרד, אמר פרופסור לוי לירון דקל ויעקב אילון כי בשלב הזה יותרו קייטנות, אך מחנות הקיץ לא ייפתחו.

האזינו לריאיון המלא עם מנכ"ל משרד הבריאות בכאן רשת ב

המנכ"ל התייחס להמלצות מכון המחקר של משרד הבריאות להחזיר את ההגבלות, ברקע העלייה הדרמטית במספר חולי קורונה, וציין כי לא תהיה ברירה אלא להטיל מגבלות על הציבור. לדבריו "אנחנו הולכים על חבל דק. מצד אחד הרצון למנוע מהכבדה על האוכלוסייה, מצד שני – הרצון לשמור על הבריאות ולמנוע הדבקה. מספר פעמים ביום אנחנו מנתרים את מה שקורה ביישובים ושוקלים שיקולים מקצועיים". 

ברקע הביקורת על השימוש באיכון שב"כ לאיתור חולים, אמר פרופסור לוי כי מדובר בכלי שיכול לאתר בזמן הקצר ביותר אנשים שהיו במגע עם חולי קורונה. לדבריו "אני מודע לקושי, אבל אנחנו נמצאים במלחמה על חיי אדם". על ההסתבכות של המשנה למנכ"ל המשרד, הפרופסור איתמר גרוטו, שהעניק פטור מבידוד למיליארדר טדי שגיא, אמר פרופ' לוי כי בעיניו הפרשה לא פגעה באמון הציבור במשרד. "הייתה פה טעות בשיקול הדעת אבל לא הייתה פרוטקציה. הוא טעה וכך קבעתי. קיבלתי את התנצלותו", אמר מנכ"ל המשרד.