המחבל בבית המשפט

"לא רצחתי בכוונה": המחבל שהרג את הלוחם עמית בן יגאל פרץ בבכי בזמן הקראת האישומים נגדו

אישום בגין גרימת מוות בכוונה הוגש נגד נזמי אבו בכר • סניגוריו של המחבל טענו כי כתב האישום לא תואם את הודאתו • התביעה טוענת כי האישום מגובה בעדות רעייתו • אביו של עמית לכאן חדשות: שיירקב בכלא עד יומו האחרון
אורלי אלקלעי
25 ביוני 2020
11:40

הרג הלוחם עמית בן יגאל: המחבל שהרג את הלוחם עמית בן יגאל, נזמי אבו בכר, פרץ היום (חמישי) בבכי בבית בבית המשפט בזמן הקראת כתב האישום נגדו וצעק לשופטים, "אני לא רצחתי אף אחד בכוונה. זה לא נכון, לא עשיתי את זה. מי כתב את זה? אני אמרתי את הכל לפני חוקרי השב"כ – איך הם כתבו כזה דבר?" הסנגוריה טוענת כי כתב האישום אינו על פי הודאות והוא אינו תקין.

התביעה ביקשה להאריך את מעצרו של אבו בכר עד תום ההליכים. כתב האישום, לטענתה, מבוסס בעיקרו על הודאתו של הנאשם. סניגוריו של הנאשם פנו לאביו של הלוחם, ברוך אמר לסניגוריו של המחבל: ״האיש הזה רצח את הבן שלי – אל תפנה אליי. אתה חצוף שאתה פונה אליי, הצביעות שלכם לא עובדת עליי, תתביישו לכם, אתם מייצגים רוצח".

התביעה טענה כי הודאתו של הנאשם מגובה גם בהודאת רעייתו, שראתה אותו חוזר מגג הבית. ברוך בן יגאל אמר בפתח הדיון: "התחושה קשה, כל הלילה לא ישנתי. יש לי אמון מלא בפרקליטות הצבאית. מקווה שהמחבל שהחריב את עולמו של עמית ואת עולמנו ישלם – העונש על כך צריך להיות מאסר עולם. שיירקב בכלא עד יומו האחרון".

"נטל חצי לבנה במשקל 11 קילוגמרים וזרקק מהגג"

מכתב האישום עולה כי בעת ביצוע המעשה, שהה הנאשם בדירתו שבקומה העליונה והשלישית. סמוך לשעה 04:30 בלילה, שמע הנאשם צעקות מביתו של השכן ובעקבות זאת עלה לגג. תחילה, נעמד בחלקו המזרחי של הגג, האזין לצעקות מכיוון ביתו של שכנו והבין כי כוחות הביטחון מבצעים מעצרים.‎ "בשלב זה גמלה בליבו של הנאשם ההחלטה ליטול לבנה ולהשליכה מהגג עליו עמד, לעבר החיילים שעברו למרגלות הבניין.

"לשם כך, ניגש הנאשם לקיר לבנים שהיה מצוי על הגג, נטל חצי לבנה במשקל כ־11 קילוגרמים, והשליך לעבר מקור קולות החיילים את חצי הבלוק, מגובה של כ־13 מטרים, בכוונה לגרום למוות. בעת זריקת הבלוק, הביט המנוח כלפי מעלה. חצי הבלוק פגע בעוצמה רבה בראשו וגרם לנפילתו ולאובדן הכרה מיידי".

"המנוח קיבל טיפול רפואי בשטח ופונה מהמקום להמשך קבלת טיפול רפואי, כשהוא סובל מפגיעת ראש קשה, ובהמשך נפטר מפצעיו. מייד לאחר השלכת חצי הבלוק לעבר המנוח, נמלט הנאשם מהגג וחזר לביתו".

בתחילת החודש מיפו כוחות צה"ל את ביתו של המחבל לקראת הריסתו. הכוחות הגיעו לכפר יעבד בחטיבה המרחבית מנשה. בהודעה שפרסם דובר צה"ל נאמר "נמשיך לפעול לסיכול הטרור ביהודה ושומרון".