צילום: הדס פרוש, פלאש 90
אלון חסן

המדינה דורשת: להטיל על אלון חסן מאסר בפועל

בערעור שהגישה המדינה צויין שהעונש שגזר בית המשפט המחוזי בבאר שבע - שלושה חודשי מאסר על תנאי ו-150 שעות לטובת הציבור - סותר את הנחיות בית המשפט העליון באשר לענישה הראויה בעבירות של שחיתות ציבורית
אמוץ שפירא
25 ביוני 2020
12:08

המדינה הגישה היום (חמישי) ערעור על גזר דינו של יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד לשעבר, אלון חסן, בדרישה להטיל עליו מאסר בפועל. בערעור נכתב כי נדרשת ענישה חמורה משמעותית בנושא וכי העונש שגזר בית המשפט המחוזי בבאר שבע - שלושה חודשי מאסר על תנאי ו-150 שעות לטובת הציבור - סותר את הנחיות בית המשפט העליון באשר לענישה הראויה בעבירות של שחיתות ציבורית.

גזר הדין לחסן ניתן בחודש מאי, לאחר שהורשע בעבירות של מרמה והפרת אמונים, וזוכה משוחד וסחיטה באיומים. השופט יואל עדן, ציין בגזר הדין כי "הנזקים הקשים שנגרמו לנאשם כתוצאה מההליך, והזיכוי ממרבית העבירות, ומהחמורות שבהן, מחייבים התייחסות במסגרת הענישה". 

נגד יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד לשעבר, התנהל משפט שוחד בטענה כי הוא, יחד עם מנכ"ל הנמל לשעבר שוקי סגיס, ובן דודו דוד חסן, ניהלו מערכת של סחיטה באיומים, וניצלו לשם כך את הנמל. במארס 2018 זיכה בית המשפט המחוזי את חסן - מה שהוביל להגשת ערעור מצד המדינה. 

בתחילת חודש דצמבר 2019 קיבל בית המשפט העליון באופן חלקי את הערעור, והרשיע את יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד לשעבר בשתי עבירות של מרמה והפרת אמונים של עובד ציבור, ובשתי עבירות של מרמה והפרת אמונים בתאגיד. עם זאת, בית המשפט העליון דחה את ערעור המדינה על זיכויו של חסן באישום אחד. בפסק הדין נכתב כי לא פעם נהג חסן בנמל אשדוד במידה מסוימת כבשלו, ולא חשש מלערב את ידיו בנושאים רבים, גם אם התערבות זו הייתה עשויה להתפס בלתי הולמת.

תגיות:
אלון חסן