בנימין, שרה ויאיר נתניהו
צילום: קובי גדעון, פלאש 90

כתב אישום הוגש נגד תושב אשקלון בגין איומים על רה"מ ובני משפחתו

לפי כתב אישום, צבי סבג בן ה-57 יצר חשבון פייסבוק ובתמונת הפרופיל שם ציור של נתניהו עם חבל תלייה לצווארו, וכתב: "שונא שנאת מוות את בנימין, שרה ויאיר נתניהו ואת כל מי שמשתף איתם פעולה"
צח שפיצן
25 ביוני 2020
17:00

מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה הגישה היום (חמישי) כתב אישום לבית משפט השלום באשקלון נגד צבי סבג, בן 57 מאשקלון, בגין איומים על ראש הממשלה, בנימין נתניהו, רעייתו, שרה נתניהו, ובנם, יאיר נתניהו.

על פי כתב האישום, ב-4 בנובמבר 2019 יצר הנאשם חשבון משתמש בפייסבוק בשם "צביקה סבג". הנאשם הצמיד תמונת פרופיל לחשבון שיצר, ובה ציור של ראש הממשלה עם חבל תלייה לצווארו. תחת הקטגוריה "אודות" בחשבון כתב הנאשם: "שונא שנאת מוות את בנימין, שרה ויאיר נתניהו ואת כל מי שמשתף איתם פעולה". באותו יום שבו פתח את החשבון, פרסם בו הנאשם את הדברים הבאים: "משטרת ישראל. תתכוננו לכוון את התנועה להלוויות של בנימין שרה ויאיר נתניהו. תודה".

עוד כתב הנאשם בחשבון: "וואלה החלאה עף על עצמו. הוא לא יודע מה מחכה לו. יאיר נתניהו. אם תרגיש לא טוב בהמשך אל תפנה לבית חולים. אלו סימנים פיזיים שמבשרים את מותך והסתלקותך מהעולם הזה. אחלה רופא לא יוכל לעצור את התהליך הזה. כולי תקווה שהבנת עם מי החלטת לפתוח חשבון. על חטא ההיבריס משלמים ביוקר. לכל דבר יש התחלה, 'וסוף', סוף סופני והחלטי מאוד, במקרה שלך".

בתחילת החודש הודיע נתניהו כי התלונן במשטרה נגד אדם שפירט כיצד הוא מתכוון לרצוח אותו ואת בני משפחתו. בציוץ שפרסם בטוויטר כתב נתניהו: "לפני מספר ימים הגשתי תלונה למשטרה על שורה של איומים לרצוח אותי ואת בני משפחתי. היום, לצערי, נאלצתי להגיש תלונה נוספת נגד אדם שפל שפירט כיצד הוא מתכוון לרצוח אותי ואת משפחתי".