שר החינוך גלנט

שר החינוך גלנט: לא מתחייב ששנת הלימודים תיפתח במועד

השר הכחיש שכינה את יו"ר ארגון המורים רן ארז "גנגסטר" ואמר כי הוא מנהל מערכה שבה שותפות היא הבסיס. השר גלנט הבהיר כי המשבר מול המורים נבע מ"הסכם לא טוב" שנחתם בין המורים למשרד האוצר
חדשות הערב
25 ביוני 2020
21:36

שר החינוך, יואב גלנט, סירב הערב (חמישי) להתחייב כי שנת הלימודים הקרובה תיפתח במועדה. בריאיון לחדשות הערב בכאן 11 אמר גלנט כי מידת התחלואה תקבע אם הלימודים ייפתחו ב-1 בספטמבר. השר הכחיש כי כינה את יו"ר ארגון המורים "גנגסטר" במהלך העימות ביניהם סביב המשך הלימודים בחופש הגדול. "בניגוד לתדמית, אנחנו נמצאים במערכת שבה השותפות היא הבסיס. בסופו של עניין, היעד שלנו הוא תלמידי ישראל ושינוי מעמדם של המורים", אמר השר בריאיון למיכל רבינוביץ'.

"קיבלתי מצב נתון – סכסוך שסופו להגיע לבית המשפט. ניהלנו משא ומתן עם הסתדרות המורים והשלטון המקומי, ומשנדחתה עתירתה של המדינה, שמנו רשת ביטחון וקבענו שהחל מה-1 ביולי ועד ה-6 באוגוסט יתקיימו בתי הספר של החופש הגדול. שלושת השבועות שעליהם משלמים, הסכומים הם בין 0 עד 5,000 שקלים לשלושה שבועות", אמר גלנט. 

השר גלנט הבהיר כי המשבר מול המורים נבע מ"הסכם לא טוב" שנחתם בין המורים למשרד האוצר לפני חודשים אחדים. "למורים מגיע יותר. הם עושים מלאכה בלתי רגילה. זה לא בא לידי ביטוי בצורה הנכונה במשבר הקורונה, זו הזדמנות להגיד להם תודה. אני אנסה לתגמל אותם על זה", הוסיף גלנט.

לפני כשבוע הגיע אל סופו הקרב על החופש הגדול. בית הדין לעבודה דחה את בקשת המדינה לחייב את ארגון המורים ללמד תשעה ימים נוספים תלמידי כיתות י'. בתגובה, ומחשש לביטול ההסכם מצד מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד, הודיע שר החינוך כי הוא מוותר למעשה על תשעת הימים שסוכמו באפריל גם מול הסתדרות המורים.

בהסכם שנחתם עם הסתדרות המורים ביחס להארכת שנת הלימודים בתשעה ימים, נכלל סעיף שמצמיד את ההסתדרות לארגון המורים. לכן במשרדי האוצר והחינוך היה חשש שאם מורי ארגון לא ילמדו, כך גם מורי ההסתדרות. הדבר הוביל את שר החינוך להודיע על ויתור הימים הנוספים באופן גורף.