בני גנץ
צילום: דו"צ

גנץ: השאלה היא לא אם אהיה ראש ממשלה, אלא איך תיראה החברה הישראלית

חברי הסיעה התכנסו היום בשפיים ליום עיון בנושא תקציב המדינה, במסגרתו דנו גם בהחלת הריבונות הישראלית על שטחים ביהודה ושומרון. בסיום האירוע הבהיר גנץ כי דרישת כחול לבן לתקציב דו שנתי עדיין בעינה
יואב קרקובסקי ומיכאל שמש
26 ביוני 2020
16:03
עודכן ב 16:15

חברי סיעת כחול לבן ערכו היום (שישי) בשפיים יום עיון בנושא תקציב המדינה, ובמסגרתו הם דנו בנושאים שונים, בין היתר בתוכנית החלת הריבונות בשטחים ביהודה ושומרון. שר הביטחון וראש הממשלה החליפי בני גנץ הדגיש בסיום הישיבה כי דרישת כחול לבן לתקציב דו שנתי עומדת בעינה. יו"ר כחול לבן הוסיף: "השאלה היא לא אם אהיה ראש ממשלה בתום הרוטציה, אלא איך תיראה החברה הישראלית שנמצאת במשבר". 

השבוע סיפר גורם בכיר לכאן חדשות כי בשיחה סגורה שהתקיימה בימים האחרונים, אמר שר החוץ גבי אשכנזי כי הוא אינו מעריך שיהיה סיפוח בבקעת הירדן והוסיף כי "כולם מבינים את זה". בשבועות האחרונים גם נודע כי הממשל האמריקני מייחס חשיבות לעמדתם של אשכנזי ושל שר הביטחון בני גנץ.

מלשכת השר אשכנזי נמסר בתגובה לפרסום כי הוא "הבהיר שיתמוך רק במהלך שיביא להיפרדות מהפלסטינים אשר יקודם באופן אחראי, בתיאום מלא עם ארצות הברית, בדיאלוג עם המדינות השכנות ותוך שמירה על הסכמי שלום קיימים ועתידיים ועל האינטרסים האסטרטגיים והביטחוניים של ישראל".