פייסבוק, אינסטגרם
צילום: אי-פי

מכה קשה לפייסבוק: יוניליוור הצטרפה לחרם נגדה

ענקית מוצרי הצריכה הודיעה כי תפסיק את פרסומיה גם באינסטגרם וטוויטר • מניות החברות צנחו ב־7% • החברה אמרה כי היא מצטרפת לחרם הדורש מפייסבוק להפסיק עם פרסומי ההסתה וחדשות הכזב
בן יניב
26 ביוני 2020
20:29

החרם על פייסבוק מחריף: ענקית מוצרי הצריכה יוניליוור הודיעה היום (שישי) כי תפסיק את פרסומיה בפייסבוק, אינסטגרם וטוויטר. בתגובה – מניות פייסבוק וטוויטר צנחו ב־7% כל אחת. החברה אמרה כי היא מצטרפת לחרם הדורש מפייסבוק להפסיק עם פרסומי ההסתה וחדשות הכזב.

בחודש שעבר חתם הנשיא טראמפ על צו המורה לבטל את החסינות המשפטית של הרשתות החברתיות בארצות הברית. הצו נחתם יומיים בלבד לאחר שרשת טוויטר סימנה ציוץ של הנשיא כ"בלתי מבוסס". בסוף חודש מאי חברת טוויטר הוסיפה לשני ציוצים של נשיא ארצות הברית הערה ובה נאמר כי בציוצים יש משום הטעיה של הציבור.

החברה הוסיפה לינק שמבהיר את העובדות. זו הייתה הפעם הראשונה שטוויטר נקטה צעד כזה, אף שרבים קראו בעבר לחברה לצנזר ציוצים של הנשיא טראמפ, שבהם נכתבו עלבונות שהטיח ועובדות שקריות. לפני זה השעתה טוויטר לצמיתות את חשבונה של פובליציסטית בריטית בשם קייטי הופקינס בטענה כי הפרה את מדיניותה של הרשת החברתית.

הופקינס, הידועה בדעותיה הימניות ובאהדתה הרבה כלפי הנשיא טראמפ הושעתה באופן זמנית מהרשת בחודש ינואר האחרון, אלא שהפעם חשבונה יופסק לפעול באופן קבוע. מטוויטר לא נמסר מהו הפוסט שהביא לצעד הבלתי הפיך. בדצמבר 2015 קראה הופקינס להפסיק את אישורי הכניסה של מוסלמים לארצות הברית.