תקיפת צה"ל ברצועת עזה, הלילה

בתגובה לירי הרקטות לדרום: צה"ל תקף ברצועת עזה

מדובר צה"ל נמסר כי הופצצו סדנה לייצור רקטות ויעדים אחרים לייצור אמצעי לחימה של ארגון חמאס • דובר חמאס: תקיפת צה"ל ברצועה רק תגביר את הנחישות להיאבק בסיפוח • מוקדם יותר רקטות התפוצצו בשטח המועצה האזורית שער הנגב, לא היו נפגעים ולא נגרם נזק
כתבי כאן חדשות
27 ביוני 2020
00:05
עודכן ב 07:25

בתגובה לשיגור הרקטות לדרום, מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו הלילה (שישי) יעדי טרור בדרום רצועת עזה. מדובר צה"ל נמסר כי הופצצו סדנה לייצור רקטות ויעדים אחרים לייצור אמצעי לחימה של ארגון חמאס. מוקדם יותר התפוצצו בשטח המועצה האזורית שער הנגב שתי רקטות שנורו משטח הרצועה. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

דובר חמאס, חאזם קאסם, אמר הלילה כי תקיפת צה"ל ברצועה רק תגביר את הנחישות להיאבק בסיפוח והוסיף "התקיפה לא תשבור את רצונו של העם הפלסטיני לעמוד איתן ולהיאבק. מדובר בהמשך התוקפות נגד העם הפלסטיני בירושלים ובשטחים". 

בתוך כך, דובר חמאס חאזם קאסם הזהיר אתמול את מדינות ערב "מכל צעד של נורמליזציה שיעודד את ממשלות נתניהו וטראמפ לספח חלקים מהגדה". בראיון לערוץ הלבנוני "אל-מיאדין" המזוהה עם חיזבאללה, אמר דובר חמאס כי הנורמליזציה אינה תופעה רחבה וכי המשתתפים בה הם בשולי האומה הערבית. 

שלשום אמר דובר הזרוע הצבאית של חמאס, אבו עובדייה, כי הנהגת חמאס רואה בסיפוח "הכרזת מלחמה" על העם הפלסטיני. "נגן על עצמנו ונגרום לישראל להתחרט", איים. אבו־עוביידה הוסיף כי עסקת חילופי שבויים נמצאת עדיין בראש סדר העדיפויות של ארגון הטרור, והיא חייבת לכלול אסירים בכירים וכאלו עם "דם על הידיים", לדבריו. עוד אמר דובר הזרוע הצבאית של חמאס כי יש לו "אפשרויות רבות לכפות את רצונו על ישראל".

השתתפו בהכנת הידיעה: משה שטיינמץ, רועי קייס, איציק זוארץ ואסף פוזיילוב