עימותים בין השוטרים לאוהדים

4 עצורים בעימותים בין אוהדי מכבי תל אביב למשטרה

הקבוצה הצהובה זכתה באליפות ולמרות בקשת המנהלת מוקדם יותר לא להתקהל, האוהדים התקהלו במגרש האימונים של הקבוצה ולאחר מכן המשיכו לכיכר רבין. ארבעה שוטרים נפצעו בהתפרעות, ידו של אחד מהם נשברה
יואב בורוביץ'
27 ביוני 2020
22:41
עודכן ב 02:10

ארבעה בני אדם נעצרו הלילה (ראשון) בהתפרעות אוהדי מכבי תל אביב בכדורגל  בכיכר רבין. המשטרה מפזרת את האוהדים מהכיכר, אליה לשם הגיעו האוהדים ממגרש האימונים של הקבוצה בקריית שלום והמשיכו להתפרע. ארבעה שוטרים נפצעו, שלושה מהם בראשם וידו של הרביעי נשברה. עימותים נרשמו גם מחוץ למגרש האימונים. המשטרה: "אוהדים הדליקו אבוקות והשליכו אבנים ובקבוקים לעבר השוטרים הפועלים במקום".

האוהדים הגיעו לצפות במשחק הקבוצה נגד הפועל תל אביב. הקבוצה הצהובה הוכתרה היום כאלופת הליגה, בפעם השנייה ברציפות וה-23 בתולדותיה. מנהלת הליגות בכדורגל פנתה מוקדם יותר לאוהדים שלא להתקרב לאצטדיון  כדי "לעמוד בכללים" שהציב משרד הבריאות. כדי למנוע מהאוהדים להגיע, במנהלת הבהירו שצלחת האליפות לא תוענק הערב למכבי תל אביב. 

במשחק עצמו מכבי תל אביב ניצחה 0-3. את השערים הבקיעו ניק בלקמן, בפנדל בדקה ה-68, הבלם איתן טיבי, בדקה ה-81 ואיתי שכטר, בדקה ה-89. הפועל תל אביב נשארה בעשרה שחקנים לאחר שעמנואל בואטנג הורחק בדקה ה-88. במשחק נוסף הערב מכבי חיפה ניצחה 1-2 את הפועל באר שבע. לחיפה הבקיעו ניקיטה רוקאביצה וסנטיהו סליליך. בן שהר כבש לבאר שבע.

יו״ר ההתאחדות לכדורגל, אורן חסון: ״ברכות למכבי תל אביב על זכייה בתואר האליפות עונה שנייה ברציפות. החזרה לכר הדשא היא הדרך הראויה והנכונה ביותר לחגוג תואר, למען הסר כל ספק. האליפות היא תעודת הצטיינות למועדון על כל מרכיביו וכולי תקווה שיימצא הזמן לחגוג את הזכייה גם עם האוהדים המסורים".