עומר אדם
צילום: לינקטון

"עושה מסיבות"? עומר אדם מאיים על שר הבריאות בתביעה

במכתב התראה ששלח עורך דינו של הזמר נטען שאמירתו של אדלשטיין על כך שהפר הנחיות אינה אמת ופוגעת בשמו הטוב. משרד הבריאות השיב: "איננו סבורים שמר אדם זכאי לבוא בטענות למאן דהוא"
שני נחשוני
27 ביוני 2020
23:58

עורך דינו של הזמר עומר אדם שיגר הערב (שבת) מכתב התראה לפני נקיטת הליכים משפטיים לשר הבריאות יולי אדלשטיין ובו דרישה להבהרה והתנצלות בנוגע לאמירות אותן כינה עורך הדין "פוגעניות" מצד השר לגבי הזמר. במכתב מתייחס עורך הדין אמיר אלטשולר לאמירת השר: "כל עוד מותר לעומר אדם לעשות מסיבות, הכל מתועד ולא מגיע אף שוטר - זה מעביר מסר בעייתי לציבור. שתתכבד המשטרה ותיתן זימון לחקירה לידוענים שמפרים את ההנחיות. אם עושים לחבר'ה כמו עומר אדם הנחות ומותר להם לעשות את מה שהם עושים, איך אפשר להסביר לילדים בני 16 או לחיילים לשמור על ההנחיות?".

במכתב נטען כי אמירתו של השר איננה אמת ומהווה פגיעה בשמו הטוב של אדם, וכי הוא עצמו כלל לא ערך מסיבה אלא השתתף במסיבת בר מצווה של אחיה של זוגתו. עוד הודגש כי הוא מעולם לא ביקש או קיבל הנחות כלשהן ומקפיד למלא אחר הנחיות משרד הבריאות, וכי עצר את כל פעילותו העסקית בתקופת התפשטות נגיף הקורונה.

במשרד הבריאות השיבו במכתב חוזר: "מהתמונות ומהסרטונים מהאירוע שפורסמו בתקשורת עולה כי מדובר היה באירוע רב משתתפים, הרבה יותר מה-50 שהותרו. מהפרסומים בתקשורת עולה גם שאביו של חתן השמחה, שערך את המסיבה, זומן לחקירה במשטרה ביחס להפרות הנוגעות לאישור המשטרה ולהנחיות משרד הבריאות, וככל הנראה הדבר נמצא בטיפול המשטרה".

עוד נכתב כי "מהאמור עולה, לכאורה, שמר אדם השתתף במסיבה ואף נראה שהופיע בה, וזאת בניגוד לאיסור על התקהלות. כמו כן, לפחות בחלקים מהאירוע שצולמו והופצו בתקשורת, נכח מבלי לעטות מסכה ומבלי לשמור מרחק כנדרש בצו בריאות העם. בנסיבות אלה איננו סבורים שמר אדם זכאי לבוא בטענות למאן דהוא".

עוד הוסיפו מלשכתו של שר הבריאות כי "הוא קורא לכל אדם באשר הוא, ידוען, מיליארדר או אדם מן המניין לפעול בהתאם להנחיות משרד הבריאות. השר לא התייחס לאף אדם ספציפי בפורום פומבי ואין בכוונתו לעשות כן גם כעת. נשוב ונבקש מכל ידוען לתת דוגמה אישית, לסרב להגיע לאירועים בהם מפרים את ההנחיות ולהשתמש בכוחו הציבורי למען בריאות הציבור".

על תשובת משרד הבריאות הגיב עורך דינו של הזמר: "לאחרונה נחשף אדם ל'עליהום' תקשורתי לא מוצדק בעניין התנהלותו הנטענת תחת תקנות שעת החירום בענין נגיף הקורונה, כאשר כבוד שר הבריאות עשה שימוש לא ראוי בשמו כמי "שעושה מסיבות", כביכול - דבר שלא היה ולא נברא, כמו גם מייחס למר אדם דברים נוספים – שלא היו ולא נבראו"

עורך הדין אף קבל על כך שמכתבי ההתראה לשר פורסמו. "לא ברור למר אדם הכיצד המכתבים האמורים אליהם אתם מפנים הגיעו לידי חדשות 12", כתב. "מדובר במכתבי התראה שנשלחו לשר הבריאות והיו ממוענים אליו ולא לאף צד ג' אחר".