אקדח
צילום: אי-פי

בשל הכוונה להחיל ריבונות: נדחה המהלך לצמצום המאבטחים שרשאים לשאת נשק מחוץ לעבודתם

השר אוחנה דחה לנובמבר את הוראת השעה שצפויה לצמצם בכ-13 אלף את מספר המאבטחים שיוכלו לצאת עם נשק מעבודתם. בתשובתו לבג"ץ לעתירה נגד המהלך כתב אוחנה: "מבקש לבחון את הוראת השעה, על רקע מהלכים מדיניים העומדים על הפרק"
אמוץ שפירא
28 ביוני 2020
07:41

השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה החליט להשהות בכמה חודשים את הוראת השעה לצמצום מספר המאבטחים שרשאים לשאת נשק מחוץ למקום עבודתם, כך פורסם היום (ראשון) בתוכנית "הבוקר הזה בכאן רשת ב. בתשובתו לבג"ץ בעתירה נגד המהלך טען אוחנה כי הדחייה נובעת בשל הצפי להשלכות ביטחוניות להחלת הריבונות הישראלית ביהודה ושומרון הצפויה בקרוב.

הוראת השעה שעליה חתם קודמו בתפקיד, גלעד ארדן, אמורה הייתה להיכנס לתוקף ביום רביעי הקרוב. היא אמורה לצמצם בכ-13 אלף את מספר המאבטחים הרשאים לצאת עם נשקם מחוץ למקום עבודתם וגם לביתם. נגד הוראת השעה עתרה "קואליציית האקדח על שולחן המטבח".

השר החדש לביטחון אוחנה החליט לדחות לעת עתה את כניסת הוראת השעה לתוקף לתחילת חודש נובמבר. במסמך שהוגש בשמו לבג"ץ נכתב בין השאר כך: "השר מבקש לשוב לבחון את הוראת השעה שהותקנה על ידי השר הקודם, וזאת בפרט על רקע מהלכים מדיניים העומדים על הפרק בימים אלה, וההשלכות הביטחוניות העשויות להיוודע להן". לקראת חודש נובמבר יקבל אוחנה החלטה חדשה בהתאם לב למצב הבטחוני שישרור באותה עת.