אירוע הגאווה בתל אביב
צילום: עמרי סילבר

אירועי הגאווה: המשטרה עיכבה 27 חשודים בירושלים

אלפי בני אדם ואמנים רבים השתתפו באירוע הגאווה בתל אביב. צירים רבים נחסמו במסגרת האירועים גם בחיפה ובאר שבע
כתבי כאן חדשות
28 ביוני 2020
09:15
עודכן ב 22:37

אירועי הגאווה ברחבי הארץ: המשטרה עיכבה הערב (ראשון) 27 חשודים בהתנהגות העלולה להפר את שלום הציבור סמוך לגן העצמאות בירושלים. מאות בני אדם השתתפו בעצרת בבירה, לאחר שהמשטרה הודיעה היום כי תגביל ל-1,250 בני אדם את מספר המשתתפים.

אלפי בני אדם השתתפו בעצרת המרכזית בכיכר רבין בתל אביב, שהתקיימה תחת הכותרת "המהפכה לא הושלמה". ראש עיריית תל-אביב, רון חולדאי, אמר כי הדרך לשוויון מלא עוד ארוכה וכי מאבק הלהט"ב הוא לא מאבק של קהילה, אלא המאבק של כולנו לחברה שוויונית, סולידרית וסובלנית.

בעצרת השתתפו אומנים בולטים בהם דנה אינטרנשיונל, הראל סקעת, קורין אלאל, מרינה מקסימיליאן, סטטיק ובן-אל ונסרין קדרי. אירועים דומים התקיימו גם בחיפה ובבאר שבע, וצירים רבים בערים נחסמו לתנועה.

הבוקר עצרה המשטרה את פעיל להב"ה משה בן-זיקרי למעצר מנע, בחשד שתכנן להפר את הסדר במהלך עצרת הגאווה בירושלים. בנוסף, ערכה המשטרה שיחות אזהרה עם שמונה פעילי להב"ה נוספים. בית המשפט הורה לשחרר את בן-זיקרי ללא תנאים מגבילים. עם זאת, בן-זיקרי עוכב פעם נוספת על ידי המשטרה גם בערב במהלך העצרת.

בן זיקרי נוהג למחות בכל שנה נגד המצעד כאשר לעיתים הוא מתחפש לבן קהילת הלהט"ב, עולה לבמה וצועק. עורך דינו איתמר בן גביר מסר בתגובה כי "זכותם של פעילי להב"ה למחות נגד המצעד, לצערי משטרת ירושלים לא מפנימה את יסודות חופש הביטוי".

השתתפו בהכנת הידיעה: איתי שיקמן, ורד פלמן, כרמל דנגור ושירה הדס נקר