ארכיון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

למשטרה תשתית ראייתית להמלצה על כתב אישום נגד הכדורגלנים בסוגיית האלכוהול

שני שחקני מכבי ת"א, החשודים בפרשת הכדורגלנים והקטינות, נחקרו באזהרה במשך שלוש שעות. למשטרה יש ראיות מספיקות כדי להוכיח כי הכדורגלנים ידעו שמדובר בנערות בנות פחות מ-18 ושתו איתן אלכוהול
הדס גרינברג
28 ביוני 2020
10:10
עודכן ב 22:36

פרשת הכדורגלנים והקטינות: למשטרה יש די ראיות להאשים את שני השחקנים בשידול קטין לשתיית משקה משכר, עבירה שבצדה עונש של שלושה חודשי מאסר. עם זאת, שחקני מכבי תל אביב לא צפויים, ככל הנראה, לעמוד לדין על עבירות מין.

בחדשות הערב בכאן 11 פורסם היום כי בידי החוקרים ראיות מספיקות להוכיח שהכדורגלנים והנערות שתו יחד אלכוהול, אך אין די ראיות לבסס עבירה של בעילה אסורה בהסכמה. בימים הקרובים תסתיים החקירה והתיק יועבר לפרקליטות.

שני הכדורגלנים החשודים בפרשה נחקרו היום באזהרה במשך שלוש שעות. השניים עומתו עם ממצאי עדויותיהן של הנערות מהשבוע שעבר. בתום החקירה הוחזרו לשחקנים מכשירי הטלפונים הניידים.

ביום רביעי העידו שתי הנערות במשטרה, בפעם השנייה, במשך תשע שעות. לשתיים נערך תרגיל חקירה המדמה עימות. הן הוכנסו לחדרים נפרדים ומדי כמה שאלות לאחת, ניגשו לעמת את השנייה עם עדות חברתה. בעדויותיהן של השתיים יש סתירות, בעיקר בסוגיית הגיל וצריכת האלכוהול. בין השאר, טענה אחת הקטינות כי היו משחקי שתיית אלכוהול וכי הדבר נוצל נגדן - ואולם חברתה העידה אחרת. 

 

בתחילת השבוע שעבר קבע בית המשפט כי הראיות נגד הכדורגלנים מוגדרות בעצימות נמוכה ובשל כך לא נעתר לבקשת כאן חדשות לפרסם את שמותיהם. השופטת זהר דיבון סגל כתבה בהחלטתה כי "עקרון פומביות הדיון אינו מוחלט. מנגד ניצבות זכויות החשודים לכבוד, לשם טוב ולפרטיות".

בתוך כך, הוארך בשבוע שעבר מעצרו של תומר משעלי, בן 37 מרמת גן, החשוד בניסיון סחיטה של אחת ממשפחות הכדורגלנים.

על פי גורם המעורה בחקירה, עורך הדין של השחקנים הביא למשטרה הקלטה של שיחה שמעידה על ניסיון הסחיטה. בשיחה נשמע אדם שמציע לשחקנים לשלם כסף בתמורה להשפעה על עדויות המתלוננות ולהוביל לסגירת התיק.

משעלי נחקר בחשד לניסיון להדיח בחקירה, ניסיון לסחיטה באיומים וניסיון לשבש מהלכי משפט. קו ההגנה של סנגורו מתייחס לכך שבהקלטה לא נשמע כביכול קולו של החשוד וכי לא מדובר במכשיר הנייד שלו אלא של בן משפחה אחר.

אחרי הארכת מעצרו של משעלי נחקר ונעצר חשוד נוסף, קרוב משפחתו, בחשד שהיה מעורב בניסיון הסחיטה. על פי החשד, המכשיר שממנו התבצעו השיחות שייך למקורב, שכן בהקלטה לא נשמע לכאורה קולו של משעלי.