תיעוד הפיצוצים מהתקיפות המיוחסות לישראל בסוריה בשב

דיווח: 9 הרוגים בתקיפה שנייה לפנות בוקר על מטרות איראניות ופרו-איראניות במזרח סוריה

בלילה טען מפקד מרכז המעקב הסורי לזכויות האדם כי שישה מאנשי המיליציות הפרו איראניות נהרגו בתקיפה אחרת של ישראל באותו אזור
גיא מעיין
28 ביוני 2020
15:42

מרכז המעקב הסורי לזכויות האדם, המזוהה עם האופוזיציה במדינה, מדווח כי תשעה פעילים בשורות המיליציות האיראניות והפרו איראניות, בהם גם כאלה בעלי אזרחות זרה, נהרגו בתקיפה אווירית שבוצעה הבוקר (ראשון) לעבר מוצבי המיליציות באזור עיר הגבול אל-בוכמאל במזרח סוריה. מדובר, לפי דיווחים, בתקיפה שנייה באותו אזור, כשבלילה טען מנהל מרכז המעקב הסורי כי שישה מאנשי המיליציות הפרו איראניות נהרגו בתקיפה, שלפי הערכתו בוצעה על ידי מטוסים ישראליים.

אמש התפרסמו באיראן תמונות נדירות של מפקד כוח קודס במשמרות המהפכה, איסמאעיל קאא'ני, שביקר לאחרונה באזור אל-בוכמאל. בהמשך התמונות הוסרו, ועיתונאי איראני טען שהיה חוסר תיאום בין הסוכנות שהפיצה אותן למשמרות המהפכה.

בשבוע שעבר דווח בסוריה על הרוגים בשני גלי תקיפות של ישראל במזרח ובמערב המדינה. ביום שלישי בערב דווח על תקיפות של ישראל במזרח סוריה. מרכז המעקב הסורי לזכויות האדם דיווח כי בתקיפות באזור דיר א-זור וא-סוח'נה נהרגו חמישה מאנשי המיליציות הפרו איראניות. בנוסף, צבא סוריה דיווח כי שני חיילים נהרגו וארבעה נפצעו בתקיפה של ישראל על עמדותיו באזור א-סווידאא' בדרום מזרח המדינה. דווח כי שני ההרוגים הם מאנשי מערך הנ"מ בצבא סוריה.

כמה שעות לאחר מכן, גורם צבאי סורי כי אמר כי ישראל ביצעה גל תקיפות נוסף  נגד כמה אתרים של הצבא באזור א-סלמיה וא-סבורה בפרברי העיר חמה במערב המדינה. לפי צבא סוריה, מערכות הנ"מ הסוריות הופעלו נגד הטילים ששוגרו, ומספר רב מהטילים הופלו לפני שהגיעו ליעדים, ונגרמו נזקים בלבד.

מרכז המעקב הסורי לזכויות האדם, המזוהה עם האופוזיציה במדינה, דיווח כי התקיפות הישראליות כוונו לאתרים של כוחות אסד ושל המיליציות הפרו איראניות, בהם מפעל בקרבת אזור א-סלמיה שהמיליציות הפרו איראניות משתמשות בו לאחסון אמצעי לחימה ותחמושת. עוד נטען בדיווח כי יש מידע ודאי על הרוגים בתקיפות וכי אמבולנסים הוזעקו לאזור א-סלמיה.