מהעימותים בין המשטרה לאוהדים

אוהדי מכבי: השוטרים הרביצו לנו; המשטרה: התפרעו באופן קיצוני

מלחמת הגרסאות בין אוהדי מכבי תל אביב למשטרה על אירועי אמש ממשיכה. בעוד שברשת מסתובב תיעוד, בו שוטרים נראים בועטים באוהד, במשטרה פרסמו תיעוד מזווית אחרת
ליאן וילדאו ודניאל אלעזר
28 ביוני 2020
16:58

מלחמת הגרסאות בין אוהדי מכבי תל אביב למשטרה על העימותים אמש נמשכה גם היום (ראשון). בתיעוד שהופץ ברשתות החברתיות נראים השוטרים בועטים באוהד, בעודו שוכב על הרצפה. המשטרה פרסמה תיעוד שלה, ומסרה בתגובה כי "אמש מאות אוהדי כדורגל שהגיעו למתחם האימונים בקריית שלום התפרעו באופן קיצוני ומשולל כל רסן, תוך השלכת חפצים והדלקת אבוקות".

עוד נכתב בתגובה כי "שוטרים שניסו לפזר את ההמון נרגמו באבנים וחפצים על ידי המתפרעים, מה שהוביל לפציעת שוטרים בראשם ופינויים לבית חולים. חרף אזהרות המשטרה, האוהדים חסמו כביש מרכזי, סיכנו את משתמשי הדרך ואת השוטרים והפרו את התקנות לשעת חירום, ולאחר שסירבו להתפזר ולחדול מההתפרעות האלימה, חלקם נעצרו תוך שימוש בכוח. המשטרה לא תאפשר לאף אדם התנהגות כה פרועה, מסוכנת ואלימה, ותפעל ביד קשה נגד מפרי הסדר המסכנים את שלום הציבור".

אתמול ארבעה בני אדם נעצרו בהתפרעות האוהדים בכיכר רבין. הם הגיעו לשם ממגרש האימונים של הקבוצה בקריית שלום והמשיכו להתפרע. ארבעה שוטרים נפצעו, שלושה מהם בראשם וידו של הרביעי נשברה. עימותים נרשמו גם מחוץ למגרש האימונים. המשטרה: "אוהדים הדליקו אבוקות והשליכו אבנים ובקבוקים לעבר השוטרים הפועלים במקום".

האוהדים הגיעו לצפות במשחק ההכתרה של הקבוצה נגד הפועל תל אביב. מכבי תל אביב זכתה באליפות המדינה בפעם השנייה ברציפות וה-23 בתולדותיה. מנהלת הליגות בכדורגל פנתה מוקדם יותר לאוהדים שלא להתקרב לאצטדיון כדי "לעמוד בכללים" שהציב משרד הבריאות. כדי למנוע מהאוהדים להגיע, במנהלת הבהירו שצלחת האליפות לא תוענק הערב למכבי תל אביב.