מאיה ווישניאק ועמית אלמוג

רצח מאיה ווישניאק | הדוח הפסיכיאטרי: מצבו הנפשי של הנאשם היה תקין

פרסום ראשון: דוח בית החולים אברבנאל חושף כי לאחר הרצח היה עמית אלמוג מודע למעשיו • שירה, אחותה של מאיה: "הרוצח היה שפוי כשהוא רצח את אחותי הקטנה והוא שפוי כעת. האמת תצא לאור"
דניאל אלעזר
28 ביוני 2020
21:30

רצח מאיה ווישניאק: הדוח של בית החולים אברבאנל, שם מאושפז עמית אלמוג, הנאשם ברצח, לצורך ביצוע הסתכלות פסיכיאטרית, חושף כי מצבו הנפשי של אלמוג לאחר האירוע נמצא תקין וכי הוא מודע למעשיו. כך פורסם היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11.

שירה, אחותה של מאיה, כתבה בפייסבוק לאחר פרסום הדוח: "אין לאף אחד ספק. הרוצח היה שפוי כשהוא רצח את אחותי הקטנה והוא שפוי כעת. האמת תצא לאור ואנחנו נדאג שכשם שמאיה לא תראה עוד אור יום, הרוצח לא יראה אור יום ולא יצא מהכלא לשארית חייו".


עמית אלמוג אושפז בכפייה כבר לפני שבועיים. עורכי דינו טוענים כי לפני האירוע וגם לאחריו, אלמוג לא נמצא כשיר נפשית למעשיו ולסביבה. מהדוח של בית החולים אברבנאל, שעליו חתומה מנהלת היחידה לפסיכיאטריה משפטית בבית החולים, ד״ר קלרה שילד, נכתב כי ״בבדיקותיו ביחידה לא נצפו סימנים פסיכוטיים או אפקטיביים מז׳וריים (דיכאון קליני ד.א), בוחן מציאות ושיפוט תקינים. תובנה מלאה למצבו הנפשי והמשפטי״.

נוסף על כך, מצוין בדוח כי אלמוג לא היה מוכר למערכת הפסיכיאטרית מאשפזים קודמים טרם האירוע, וכי שלל טיפולים פסיכאטריים לפני מעצרו. בימים הקרובים תימשך ההסתכלות הפסיכיאטרית שתבוצע לאלמוג. כעת ממתינים למסקנות הערכת האבחון הקרימינולוגי שתבוצע לחשוד, שתעריך את מצבו הנפשי בעת ביצוע העבירות המיוחסות לו. הדבר כרוך בבדיקות מעמיקות אל מול חומרי החקירה הרבים הקיימים בתיק.