גולדין, שאול ומנגיסטו

דיווח: התקדמות במו"מ על עסקת חילופי שבויים עם חמאס

עיתון אל-אחבאר הלבנוני, לו אין אישור ממקור נוסף, נכתב כי ישראל הסכימה לשחרר אסירים "הומניטריים" וכן להשיב לחמאס גופות מחבלים. אתמול נפגשו הוריו של הדר גולדין עם שר הביטחון על אף מה שהגדירו "תחושה שהפגישה מיותרת"
גל ברגר, שמעון מיג'אן וגילי כהן
29 ביוני 2020
06:51

עיתון אל-אחבאר היוצא לאור בלבנון דיווח הבוקר (שני) על התקדמות במגעים בין ישראל לחמאס על חילופי שבויים. לפי הדיווח, ישראל הסכימה שהשלב הראשון של העסקה יכלול שחרור של אסירים "הומניטריים", כגון זקנים, נשים וקטינים וכן השבת גופות מחבלים לחמאס. כמו כן, נמסר בדיווח שהעסקה תתבצע בכמה שלבים אולם דווח כי מצד חמאס מתקשים לקבוע כי אכן מדובר בהתקדמות אמיתית. מקורות ישראלים המעורים בנושא, טענו כי ישראל מתעקשת על עסקה בשלב אחד.

אתמול אמר חבר הנהת חמאס בעזה סלאח אל-ברדוויל כי המגעים לעסקה טרם הבשילו וכי חמאס מתנגד לאפשרות שישראל תוכל להטיל וטו על שחרור מי מהאסירים שהוא תובע לשחרר. דובר הזרוע הצבאית של חמאס ברצועה אמר בסוף השבוע כי העסקה צריכה לכלול את בכירי האסירים הביטחוניים בכלא הישראלי. 

ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ נפגש אתמול עם הוריו ואחיו של הדר גולדין, שנפל בקרב במבצע צוק איתן וגופתו מוחזקת בידי חמאס. בתום הפגישה כתבו בני המשפחה בהודעה לתקשורת, כי הגיעו אליה למרות "תחושה כבדה שהיא מיותרת", וכן סיפרו שאמרו לגנץ כי "במידה ולא נראה פעולות ממשיות להשבת הבנים, נשנה את דרכנו הממלכתית ונפעל בדרכים אחרות כדי שתמלא את חובתך כלפינו".

בהכנת הידיעה השתתף משה שטיינמץ