אלקין
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אלקין: דורשים ממני ללכת נגד המלצת משרד הבריאות

השר להשכלה גבוהה סיפר בריאיון לכאן רשת ב על דרישתו מהאוניברסיטאות לבטל את הגעת הסטודנטים לקמפוסים לצורך בחינות: "אם יודעים לעשות בחינות מקוונות במכללות - אני לא מבין למה אי אפשר באוניברסיטאות"
הבוקר הזה
29 ביוני 2020
07:52

השר להשכלה גבוהה זאב אלקין התייחס הבוקר (שני) להתנגדות המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג) לבחינות מקוונות. "בכל העולם יכולים לעשות בחינות מקוונות, ופה דורשים ממני ללכת נגד המלצת במשרד הבריאות ולסכן סטודנטים ומרצים", אמר אלקין לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון עם השר זאב אלקין

"ראשי האוניברסיטאות מתנגדים. אם יודעים לעשות בחינות מקוונות במכללות - אני לא מבין למה אי אפשר באוניברסיטאות", אמר השר להשכלה גבוהה, שהצטרף בעמדתו לאגודות הסטודנטים שקראו אמש לביטול ההגעה לקמפוסים למבחנים בשל הסכנה שבהפצת הקורונה.

החזית של השר החדש עם הגוף הסטטוטורי שהוא עומד בראשו אינו מתמצה בענייני המבחנים. הבוקר פורסם בעיתון "הארץ" כי ועד ראשי האוניברסיטאות שלח לאלקין מכתב בו הוא מביע את התנגדותו למינוי פרופ' מיכאל זיניגרד מאוניברסיטת אריאל לועדה לתכנון ותקצוב (ות"ת), הוועדה החשובה ביותר במל"ג.

אלקין התייחס למכתב בריאיון לאריה גולן, ואמר כי "ועד ראשי האוניברסיטאות לא יכול להיות חלק מקמפיין החרמה מכוער כמו המוסדות הכי מכוערים של ה-BDS. זה יביא להחרמה עולמית של האקדמיה הישראלית. הם קרטל. הם אמרו לי מראש שהיא לא זכאית להיות מיוצגת בות"ת. לא אוותר על מינוי חבר בוועדה מאוניברסיטת אריאל".

במכתב לשר הבריאות כתב ועד האוניברסיטאות לקראת הדיון בקבינט הקורונה: "בהחלטה המסתמנת יש סכנה ממשית לביטול הסמסטר. ההחלטה של ביטול בחינות בקמפוסים תפגע בעשרות אלפי סטודנטים שלא יוכלו להיבחן בבחינות פסיכומטריות, בחינות גמר, בחינות רישוי, ובחינות שלא ניתן לקיימן מחוץ לקמפוס".

עוד הוסיפו בוועד: "האוניברסיטאות מעמידות במקום הראשון את בריאותם של הסטודנטים ופועלות לפי כל הכללים המחמירים ביותר של משרד הבריאות. פתרונות ייחודיים ניתנים לסטודנטים בקבוצות סיכון שונות. באוניברסיטאות בהן מתקיימות בחינות, הסטודנטים מתייצבים ומביעים שביעות רצון מההערכות ומהיכולת לדאוג לבריאותם. נשיאי האוניברסיטאות והרקטורים קוראים לקבינט הקורונה להשהות את החלטתו בעניין עד סיום היוועצות מעמיקה עם המוסדות".