רינה נודלמן ובצלאל סמוטריץ'
צילום: הלל מאיר, פלאש 90

סמוטריץ' על נאום טרנסית בת 9: ילד מבולבל נוצל מינית

השר לשעבר תקף בחריפות: השתמשו בילד מבולבל כדי לקדם אינטרסים • רינה נודלמן בנאומה: "ילדים טרנסים יכולים לדעת מי הם ולהגיד את זה"
איתי שיקמן
29 ביוני 2020
10:10

ח"כ והשר לשעבר בצלאל סמוטריץ' מימינה תקף הבוקר (שני) את נאומה של ילדה טרנסג'נדרית בת 9 בעצרת הגאווה בירושלים: "1,500 בני אדם ניצלו אתמול מינית ילד מבולבל בן עשר והשתמשו בו כדי לקדם את האינטרסים שלהם ולאף אחד כמעט אין אומץ לצאת נגד הטרלול המטורף הזה". 

"האמיצים יעשו לייק לציוץ הזה", המשיך חבר הכנסת. "הפחדנים ידפדפו הלאה, הצבועים יסבירו למה זה לא אותו דבר, וסותמי הפיות האלימים יקללו וינסו להשתיק את השיח".

רינה נודלמן בת ה-9 נאמה אתמול באירוע הגאווה בירושלים. "אני אוהבת לשחק כדורגל ואני גם ילדה טרנסג'נדרית", אמרה. כן, ילדים טרנסג'דרים קיימים. ילדים טרנסים יכולים לדעת מי הם ולהגיד את זה". עוד היא אמרה בנאומה: "לפעמים אנשים כותבים באינטרנט דברים ממש לא נכונים".

"אם היה לכם ילד או חבר להט"ב, איך הייתם מקבלים אותו", המשיכה נודלמן. "אני פונה למורים ולמורות - תנו לתלמידים להט"בים להיות מי שהם, אנחנו לא רוצים יחס מיוחד, רק יחס שווה כמו כל התלמידים ולא יחס מזלזל".

מאות בני אדם השתתפו אתמול בעצרת בבירה, ואלפים השתתפו בעצרת המרכזית בכיכר רבין בתל אביב, שהתקיימה תחת הכותרת "המהפכה לא הושלמה". ראש עיריית תל-אביב, רון חולדאי, אמר כי הדרך לשוויון מלא עוד ארוכה וכי מאבק הלהט"ב הוא לא מאבק של קהילה, אלא המאבק של כולנו לחברה שוויונית, סולידרית וסובלנית.