ח"כ בצלאל סמוטריץ' נואם במליאת הכנסת
יונתן זינדל, פלאש 90

"הפלסטינים צריכים להודות לנו על הכנסת האורחים"

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (ימינה) הביע התנגדות להחלת ריבונות ישראלית בשטחי יהודה ושומרון, אם המהלך ידרוש הסכמה למתווה השלום של הנשיא טראמפ. בראיון לכאן מורשת אמר: "זהו מהלך שבו ישראל מכירה בזכויות לאומיות של עם אחר. זו איוולת. להכרה כזו יכולות להיות תוצאות מעשיות ביום הראשון לאחר המהלך. אסור לנו להסכים לזה". האזינו
מערכת כאן מורשת
29 ביוני 2020
13:33
עודכן ב 13:33

"לא מגיע לפסטינים שום דבר בארץ ישראל, הם כאן כי אנחנו מכניסי האורחים הגדולים בהיסטוריה והם צריכים באמת להיות אסירי תודה על הכנסת האורחים היוצאת מגדר הרגיל שלנו", את הדברים אמר הבוקר (שני) ח"כ בצלאל סמוטריץ' (ימינה) בראיון בתכנית "מנדי ביתאן" בכאן מורשת

לדבריו, "בשום פנים ואופן אין לתת להם זכות הצבעה לכנסת, בוודאי לא בשלב הראשון. אי אפשר לתת להם להחריב את המדינה היהודית דרך הדמוקרטיה, מה שהם מנסים ולא מצליחים כבר מאה שנה".

‏להאזנה:

לכל התכניות של "מנדי ביתאן">>
לכל תכניות כאן מורשת>>

סמוטריץ' התייחס ליזמת החלת הריבונות שמקודמת על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר שאם היא יישומה ידרוש הסכמה למתווה השלום של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ התוצאות המעשיות יהיו בעייתיות. "אנחנו לא יכולים בשום פנים ואופן להכיר בזכויות הלאומיות של עם אחר בארץ ישראל", אמר, "אנחנו לא יכולים לחלק את הארץ בשום פנים ואופן, וההסכמה מולידה הרבה פעמים גם תוצאות מעשיות. החשש הגדול שלנו זה מהשפעה מעשית מיד ביום הראשון של תכנית כזאת".

פלסטינים מפגינים נגד תכנית החלת הריבונות. צילום: פלאש 90עצרת פלסטינית נגד יזמת החלת הריבונות הישראלית. צילום: פלאש 90

ביחס לטענה שיש להחיל את הריבונות כיוון שזו הזדמנות שלא תחזור, אמר סמוטריץ' כי "גם אם אנחנו מוכנים להחלת ריבונות מדורגת אנחנו לא מוכנים בשום פנים ואופן לקנות במרכאות או שלא במרכאות את הריבונות בתוך איזו עסקת חבילה שבצד השני שלה הקמת מדינת טרור בלב ליבה של ארץ ישראל. האמריקאים כך מבינים את זה והאירופאים כך מבינים את זה והישראלים כך מבינים את זה. ללכת למהלך שבו מדינת ישראל מכירה במדינה פלסטינית, זו איוולת מבחינה תנ"כית, היסטורית, מוסרית, יהודית וציונית. גם אסטרטגית וביטחונית אנחנו לא יכולים להכיר בזכויות הלאומיות של עם אחר בארץ ישראל".

לדף הפייסבוק של כאן מורשת>>
לערוץ היוטיוב של כאן מורשת>>