רואן אל-קרנאווי

מות רואן אל-קרנאווי ברהט: בעלה שוחרר ממעצר

המכון לרפואה משפטית: סבירות גבוהה שהיא נפלה במקלחת, כפי שטען הבעל החשוד בהמתה, אך אי אפשרות לקבוע זאת בוודאות • אביה של המנוחה על שחרור הבעל: זה רצח מספר שתיים - הפעם של המשטרה
איציק זוארץ
29 ביוני 2020
14:32
עודכן ב 15:53

פרשת מותה של רואן אל-קרנאווי ברהט: לפי חוות הדעת מהמכון לרפואה משפטית, ישנה סבירות גבוהה שהאישה, שהייתה בהריון, נפלה במקלחת, כפי שטען בעלה - אך לא ניתן לקבוע זאת בוודאות. בעלה, עלא אל-קטנאני, שחשוד בהמתה בקלות דעת, ובן משפחתו שחשוד בשיבוש חקירה והשמדת ראיות, שוחררו היום (שני) בתנאים מגבילים, בעוד חקירת האירוע נמשכת.

מותה של אל-קרנאווי בת ה-29 נקבע לפני כשבועיים וחצי בבית החולים סורוקה בבאר שבע לאחר שקיבלה מכה עזה בראשה. בעלה, שטען שמצא אותה כך לאחר שהחליקה במקלחת, נעצר ביום שישי בחשד שהיכה אותה ופצע אותה אנושות, והוא גם חשוד בשיבוש החקירה.

אביה של המנוחה אמר לכאן חדשות על שחרור הבעל: "זה רצח מספר שתיים - הפעם של המשטרה. אני אערער לעליון. אם היא הייתה בת של שופט, הרוצח היה משתחרר? לא חשבנו לרגע שיהיה רצח, עכשיו אנחנו נלחמים לקבל את שלושת הילדים שנמצאים אצל משפחת הרוצח".

עורך דינו של הבעל החשוד, צבי אבנון, מסר בתגובה: "מלכתחילה טענו שלא מדובר ברצח ולא באירוע פלילי, שלא לדבר על אירוע אלים. לאחר בדיקת הטענות שלנו שינו את החשד מרצח להמתה בקלות דעת, וגם זה לא נכון. בסופו של דבר המשטרה הבינה שהיא לא יכולה להמשיך עם התיק ועלא שוחרר ללא תנאים מגבילים".

לדבריו של עורך הדין, "הסכמנו שעלא יורחק מרהט רק כדי להרגיע את הרוחות בעיר, ולמעשה הוא יכול לנוע בחופשיות ולהמשיך את חייו כרגיל. חבל שהאירוע קרה וחבל שמנעו ממנו להגיע להלוויה ולסעוד את הילדים בתקופה העצובה הזו, אבל התוצאה היא שמבחינה משפטית המשטרה עלתה על עץ גבוה מדי ונאלצה לרדת ממנו ולהבין שאין שום דבר פלילי במעשים שלו".