ארית'ה פרנקלין וג'ניפר הדסון
צילום: גטי אימג'ס, אולפני אם-ג'י-אם

עושים כבוד: הצצה לסרט החדש על ארית'ה פרנקלין

לנעליה של מלכת הסול המנוחה נכנסה זוכת פרס האוסקר ג'ניפר הדסון. הסרט הביוגרפי מתוכנן לצאת לאקרנים בינואר 2021. פרנקלין הייתה מעורבת בהפקתו לפני מותה
מערכת כאן חדשות
29 ביוני 2020
14:10

אולפני אם-ג'י-אם שחררו הלילה (שני) את הקדימון הרשמי לסרט הביוגרפי על הזמרת ארית'ה פרנקלין. הסרט שנקרא "Respect", על שם אחד מלהיטיה הגדולים של הזמרת המנוחה, עוקב אחר פריצתה של הזמרת מהיותה ילדה ששרה בכנסייה של אביה ועד לפרסומה הבינלאומי.

לנעליה של פרנקלין נכנסה הזמרת זוכת פרס האוסקר ג'ניפר הדסון. מלבד הדסון משתתפים בסרט השחקן זוכה האוסקר פורסט וויטאקר ("המלך האחרון של סקוטלנד") והזמרת זוכת פרס הגראמי מרי ג'יי בלייג'.

פרנקלין שהלכה לעולמה באוגוסט 2018 הייתה מעורבת בהפקתו בשלביו הראשונים. הזמרת שכונתה "מלכת שירי הנשמה", ניהלה קריירה ענפה לאורך עשרות שנים. היא זכתה ב-18 פרסי גראמי והייתה הזמרת עטורת הפרסים השנייה בהיסטוריה של הפרס.

את הסרט מוביל צוות נשי. במאית הסרט היא ליזל טומי, שזהו סרט הבכורה שלה. טומי היא האישה הראשונה ממוצא אפרו-אמריקני שקיבלה מועמדות לפרס האקדמיה האמריקנית לתיאטרון, "הטוני", על בימוי המחזה "Eclipsed". היא אף ביימה מספר פרקים בסדרות "לא בטוחה" ו"המתים המהלכים". על התסריט חתומה קאלי קורי שזכתה בשנת 1992 בפרס האוסקר לתסריט המקורי של "תלמה ולואיז".

הסרט מתוכנן לצאת לאקרנים בחודש ינואר 2021.