שאול אמסטרדמסקי

100 מיליון שקל להציל את הכלכלה נשמע לכם הרבה?

מה יכול להיות דחוף יותר מלהציל את המדינה מסגר שעולה 10 מיליארד לשבוע? הפתרון יכול להיות די פשוט
שאול אמסטרדמסקי
29 ביוני 2020
19:24

חבר שלי סיפר לי שביום חמישי האחרון הוא הלך לחתונה. אמרתי לו: "מה, אתה מ-250 המאושרים?". אז הוא צחק ואמר: "נראה לך?". 250 ועוד 250 באותו מתחם, עם איזו מחיצה באמצע, ויש איזה שלט שאומר "חבר'ה, נא לא להתערבב". אבל כולם מתערבבים כי ככה זה המדינה הזאת.

וזה הוביל אותנו לדבר על זה שאם רק היו משגיחי קורונה כאלה, אנשים שאוכפים את ההנחיות במקום לחפש את אלה שרצים לבד ביער ולתת להם דוח, אז אולי היינו יכולים להציל את הכלכלה מללכת חזרה לסגר. אבל אין משגיחים כאלה.

ואז נזכרתי בסיפור של עמיחי שטיין, הכתב שלנו. אתמול במהדורה הוא סיפר שכבר חודש שלם הממשלה רוצה להסמיך את הפקחים העירוניים להיות משגיחי קורונה, אבל לא מצליחה. חודש היא מסתבכת בתוך הביורוקרטיה של עצמה. או שיש לה דברים יותר חשובים לעשות.

דחילק, 2,000 משגיחי קורונה, וסטים כתומים, שיסתובבו בכל הארץ. זה מה שאנחנו צריכים בשביל להציל את הכלכלה שלנו. בשביל לא ללכת שוב לסגר.

אם אתם תוהים כמה הסיפור הזה יעלה, בואו נעשה שנייה חישוב סנדלרים: 2,000 משגיחי קורונה, כל אחד משתכר את שכר המינימום במשך חצי שנה, זה פחות מ-100 מיליון שקל.

ואם 100 מיליון שקל נשמע לכם הרבה, אז אתם יודעים מה הרבה? עשרה מיליארד שקלים בשבוע שעולה סגר, זה הרבה. מה יכול להיות יותר דחוף מלהציל את המדינה מסגר? תסגרו את הסיפור הזה.