זו לא תקלה: נתניהו התכוון להניח נעל על גנץ - ולמעוך

ראש הממשלה סיים לדבר, והפנה את הראש כמו ילד, כאילו אם יסתכל בעיניו של חליפו הוא ייאלץ לתת לו את זכות הדיבור. שלי וגואטה על הסיטואציה שכל מי שהביט בה חש מבוכה קשה, ועל המסר שהעביר נתניהו לחליפו
שלי וגואטה
30 ביוני 2020
07:39

מי שלא ראה את ראש הממשלה בנימין נתניהו נועל את ישיבת הממשלה בדברים לתקשורת ואת החליף שלו בני גנץ נותר נדהם שלא נתנו לו לדבר - לא ראה מבוכה מימיו. האמת שזה היה ממש מביך. אבל היד עוד נטויה, ויהיו עוד הרבה מבוכות כאלו. זה לא מקרי, זה ממש לא מקרי, זו לא תקלה.

בתחילת ישיבת ממשלה נהוג שראש הממשלה מדבר לתקשורת, התקשורת נמצאת, היא מצלמת את השרים נכנסים, יושבים, בקדנציה הזו זה ראש הממשלה וחלופו שנושאים דברים, ואז מוציאים את התקשורת החוצה, מתחילה ישיבת הממשלה, ואחר כך זה רק הדלפות.

ואז מה קורה פה? גנץ אומר: "אבל עכשיו אני צריך לדבר", וניגש גם ראש הסגל של נתניהו ועומד בין שניהם, ואתה רואה אותו אומר לנתניהו: אדוני, ככה וככה. וגנץ מוריד את המסכה בזעם ובתנועות ידיים. ונתניהו כל הזמן הזה עם הראש לצד השני, כמו ילד - לא מסתכל אפילו על גנץ, שלא חס ושלום הוא ייפגש עם העיניים שלו ויצטרך להגיד סליחה.

וזה נמשך ונמשך, וזה נורא מביך לראות את זה. ומה המסר של ראש הממשלה? חבר'ה, אל תחשבו שיש פה באמת ראש ממשלה חלופי, אין דבר כזה. המושג ראש ממשלה חלופי זה רק לענייני מס ושיפוצים, זה הכול. מעבר לזה אין פה שום ראש ממשלה חלופי, ואל תחיו באשליות.

יש כאן גסות רוח מיותרת. כלומר נתניהו ממש רוצה לשים על גנץ את הנעל ולמעוך אותו. רואים שהוא פשוט החליט לא לתת לו לדבר, לא להסתכל לו בעיניים. יש כאן סוג של קטנוניות, וסוג של עוינות, שהיא סמל לכל מה שמתרחש.

זה יותר התנשאות מאשר קטנוניות אולי. כאילו, אתה לא באמת ראש ממשלה חלופי, מה אתה לוקח את זה ברצינות? אני סתם צחקתי. אני ראש הממשלה ואין בלתי, זהו.