הנער בעת המעצר, 25.06.20

המשטרה על מעצר הנער מירושלים: "דחף שוטרים וסירב להוראותיהם"

ידידיה אפשטיין נעצר ביום חמישי ברובע המוסלמי. לטענתו הוא נאזק בידיו וברגליו, ומשפחתו עודכנה על כך רק ביום שאחרי
ורד פלמן
29 ביוני 2020
17:07

המשטרה הגיבה היום (שני) לסערה שנוצרה סביב מעצרו של הנער החרדי בן ה-14, ידידיה אפשטיין, בירושלים ביום חמישי האחרון. בסרטון שפרסמה המשטרה נראה הנער כשהוא אזוק ברגליו בלבד, עוד נראית בסרטון קבוצה של נערים מתעמתת עם שוטרים.

בהודעת המשטרה שצורפה לסרטון נכתב כי  "הנער לא היה אזוק כמעט בכלל בכל משך שהייתו בתחנה לא בידיו ולא ברגליו". בנוסף נכתב שהאב עודכן על המעצר אך "האב טרח מסיבותיו שלו שלא להגיע. בפעם השנייה שניסו ליצור אתו קשר אפילו לא טרח לענות לחוקרי המשטרה". 

עוד נכתב בהודעה כי השוטרים הזמינו צוות מגן דוד אדום בעקבות תלונות שהשמיע הנער, אך לאחר שהצוות הגיע הוא סירב להתפנות לקבלת טיפול רפואי. "בניגוד מוחלט לטענות מופרכות שהושמעו, בתחנת המשטרה לא בוצע שימוש בכוח כלפי הקטין, אלא להיפך. השוטרים שמרו עליו כשהוא ללא אזיקים, נתנו לו אוכל ושתייה ודאגו לצרכיו". המשטרה שללה את הטענות כי נמנע מהנער להתייעץ עם עורך דין ושלא הוצעו לו מזון ושתייה.

לגבי האירועים שקדמו למעצר, כתבה המשטרה: "מעט אחרי השעה 23:00 התקבלו דיווחים שונים על קבוצת צעירים שמקימים רעש, דופקים על דלתות, מקללים ועושים פרובוקציות תוך התגרות באוכלוסייה המקומית בעיר העתיקה. שוטרים שהגיעו למקום התבקשו מהם להתפנות מהאזור ולחדול מהקמת הרעש והפרת הסדר הציבורי. בשלב מסוים הקטין דחף שוטרים והמשיך לסרב להוראותיהם, תוך שהצעירים שהיו במקום צעקו לעבר השוטרים קריאות גנאי וקללות נאצה שונות. מתוך שלושת המעורבים, החשוד בן ה-14.5 התנהג באופן פרובוקטיבי וניסה להכשיל את העיכוב בכל מהלכו תוך סירוב להישמע להוראות השוטרים ולכן נעצר".

אפשטיין התראיין אתמול בתוכנית "קלמן וסג"ל" בכאן 11, ואמר כי הוריו כלל לא עודכנו בדבר המעצר. לדבריו, השוטרים לא אמרו לו על מה הוא נעצר, הוא בילה את הלילה במעצר כשהוא אזוק בידיו וברגליו ומשפחתו עודכנה על כך רק יום אחרי.