חנות בירושלים לאחר הסגר, 26.04.20
צילום: נתי שוחט, פלאש 90

נתניהו וכ"ץ סיכמו: תוכנית סיוע חדשה לעצמאים בהיקף של 2 מיליארד שקלים

הוחלט להמשיך ולתת מענק גבוה יותר לעסקים ששימרו עובדים; מענקים מיוחדים עד לגובה 400 אלף שקלים לעסקים שנפגעו בהיקף של 60% לפחות בחודשים מאי-יוני
ליאל קייזר
29 ביוני 2020
19:06

ראש הממשלה בנימין נתניהו, ושר האוצר ישראל כ"ץ סיכמו היום (שני) על תוכנית חדשה לסיוע למגזר העצמאים והמגזר העסקי בהיקף של שני מיליארד שקלים. מדובר בחלק מהמדיניות הכוללת של הממשלה לניהול משבר קורונה.

התוכנית, שתצא לפועל בימים הקרובים, כוללת מענקים מיוחדים עד לגובה 400 אלף שקלים לעסקים שמחזורם מגיע עד 20 מיליון שקלים, ושנפגעו בהיקף של 60% לפחות בחודשים מאי-יוני עד לגובה 10%-15% מהמחזור. בנוסף, הוחלט להמשיך ולתת מענק גבוה יותר לעסקים ששימרו עובדים למרות הפגיעה הכלכלית הקשה, בסכום של 7,500 שקלים עבור כל עובד.

עסקים עד למחזור של 100 מיליון שקלים, שנפגעו בהיקף של 80% לפחות בחודשים אלה, ועצמאים עד למחזור של 300 אלף שקלים בשנה יקבלו גם הם מענק נוסף, כפול בהיקפו ביחס לפעימה הקודמת. כמו כן יושוו הקריטריונים לקבלת מקדמות מ-20% ל-40% ביחס לפעימה הקודמת.

נתניהו וכ"ץ ציינו כי מטרת התוכנית היא לאפשר הזרמה מיידית של סכומי כסף משמעותיים ללא עיכובים וחסמים מיותרים, ובכך לסייע להם לעבור את תקופת המשבר. עוד צויין כי בקרוב יוגשו תקציב המדינה וחוק הסדרים מקיף, שילווה בתחרות מול המונופולים הגדולים וברפורמות והסרת חסמים ורגולציה - שיסייעו לפעילות העסקית ויביאו לצמיחה מחודשת של המשק.