חזי לוי

מנכ"ל משרד הבריאות לכאן חדשות: נגיע למאות רבות של מתים אם לא יקיימו את דרישותינו

בתוך 24 שעות: הוכפל מספר הנדבקים החדשים היומי. מחצות נדבקו בישראל 432 חולי קורונה חדשים, אתמול בערב מספר החולים החדשים שאובחנו מחצות עמד על 183
מואב ורדי
29 ביוני 2020
20:19

מנכ״ל משרד הבריאות, הפרופסור חזי לוי, הזהיר הערב (שני) בריאיון לכאן חדשות כי "נגיע למאות רבות של מתים אם לא יקויימו דרישותינו". פרופסור לוי הוסיף כי משרד הבריאות שואף להגיע לכ-30 אלף בדיקות קורונה ביום. עוד ציין מנכ"ל משרד הבריאות כי הוא אינו חושב שצריך להטיל סגר כדי לבלום את התפשטות המחלה: "צריך לנסות למזער את ההדבקה בהתקהלויות. האיזון הוא בין המציאות של חיים עם קורונה לבין הצורך לנהל כלכלה בישראל". 

על פי נתוני משרד הבריאות שפורסמו הערב מחצות נדבקו בישראל 432 חולי קורונה חדשים, אתמול בערב מספר החולים החדשים שאובחנו מחצות עמד על 183 - מדובר בהכפלה של יותר מפי שניים במספר מאובחני קורונה היומי. 

צפו בריאיון המלא עם מנכ"ל משרד הבריאות בכאן 11

מוקדם יותר היום החליט קבינט הקורונה להחמיר את ההגבלות על הציבור, בעקבות העלייה בנתוני התחלואה: אולמות ואירועי תרבות יוגבלו ל-250 בני אדם, בריתות והלוויות עד 50 בני אדם, חתונות - עד 9.7 עד 250 בני אדם במקום פתוח ו-50 במקום סגור, ומ-31.7 - 250 בני אדם במקום פתוח ו-100 במקום סגור. עוד הוחלט כי באקדמיה המבחנים יתקיימו מרחוק, והתקהליות בבתי תפילה ובמקומות נוספים יוגבלו לעד 50 אנשים.

כמה מהשרים התנגדו להמלצת משרד הבריאות לצמצם את מספר המשתתפים בחתונות ל-50 בני אדם בלבד, בין היתר גבי אשכנזי, עמיר פרץ ואסף זמיר, שטען: "אלפי זוגות כבר דחו חתונות והוציאו הזמנות מחדש, אסור לנו לקלקל להם פעם שנייה את השמחה".