מייק פומפאו, ארכיון
צילום: רויטרס

פומפאו: נחזק את השותפות עם ישראל ונוודא שלאיראן לא יהיה נשק גרעיני

שר החוץ האמריקני הוסיף שממשל טראמפ ימשיך לחזק את השותפות שלו עם ישראל. בנאום מוקלט בכינוס ארגון "נוצרים מאוחדים למען ישראל" פומפאו הזהיר את ישראל מפני האיום החדש מצידה של המפלגה הקומוניסטית בסין. הוא לא נשאל על הסיפוח, אך שב על עמדת ארה"ב, ולפיה ההתנחלויות אינן לכשעצמן הפרה של החוק הבין-לאומי
נתן גוטמן
30 ביוני 2020
05:09

שר החוץ האמריקני מייק פומפאו אמר הלילה (שלישי) כי ממשל טראמפ יוסיף לחזק את השותפות שלו עם ישראל, ויוודא שלאיראן לא יהיה נשק גרעיני. בנאום מוקלט בכינוס ארגון "נוצרים מאוחדים למען ישראל" הוסיף פומפאו ואמר כי וושינגטון פועלת נגד בית הדין הבין-לאומי שתוקף את ישראל ממניעים פוליטיים. לדבריו, אמריקה מזהירה את ידידתה ישראל מפני האיום החדש מצידה של המפלגה הקומוניסטית בסין.

כמו כן, פומפאו לא נדרש לשאלת הסיפוח, אך שב על עמדת ארצות הברית ולפיה ההתנחלויות אינן לכשעצמן הפרה של החוק הבין-לאומי. אתמול, ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר בנאום מוקלט לארגון כי החלת החוק הישראלי על השטחים לא תפגע בשלום אלא תקדם אותו. נתניהו קרא לפלסטינים להידבר עם ישראל, ואמר כי הוא מוכן למשא ומתן ומשוכנע שאפשר לבנות עתיד של שלום ופיוס.

נתניהו שיבח בנאומו את נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, ואמר כי תוכנית השלום שהציג "שמה קץ לחיזיון התעתועים של שתי מדינות, ובמקום זאת קוראת לפתרון מציאותי של שתי מדינות שבו לישראל לבדה יש אחריות מלאה לביטחונה". 

שר הביטחון וראש הממשלה החליפי בני גנץ התייחס לתוכנית טראמפ גם הוא בנאום מוקלט בכינוס של הארגון, ואמר: "תוכנית טראמפ פתחה חלון הזדמנויות היסטורי. קורא לפלסטינים לשקול מחדש את החלטתם לדחותה".