טרמאפ
צילום: אי-פי

מרקל "טיפשה", מיי "חלשה": שיחות טראמפ עם מנהיגי העולם מדאיגות את הממשל

בכירים בממשל האמריקני אמרו ל-CNN כי הנשיא משוחח בבריונות עם מנהיגי בעלות ברית של ארה"ב, בעוד הוא מעניק יחס מועדף לפוטין וארדואן
בן רפאל יניב
30 ביוני 2020
09:32

בכירים בעבר ובהווה בממשל טראמפ חושפים פרטים חדשים על שיחות חשאיות שניהל הנשיא האמריקני עם ראשי מדינות מרחבי העולם. המקורות, רובם ממערכת המודיעין האמריקנית, אמרו לרשת CNN כי הנשיא האמריקני לרוב זלזל ואף התנהג בבריונות בשיחות עם מנהיגי בעלות ברית של ארצות הברית. כך למשל, לדבריהם, בשיחה עם ראש ממשלת בריטניה לשעבר תרזה מיי, כינה אותה טרמאפ "חלשה מדי" ואת קנצלרית גרמניה לשעבר אנגלה מרקל, כינה "טיפשה" בשיחה עימה.

מהדיווח עולה כי הנשיא נהג ונוהג להגיע לא מוכן לשיחות עם מקביליו בעולם, תומרן על ידי הנשיאים פוטין וארדואן בשיחות עמם, ונהג לערב את האינטרסים הפוליטיים שלו. לפי הדיווח, נשיא טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, היה המנהיג הזר שזכה לרוב שיחות הטלפון עם הנשיא טראמפ בעת שנות שלטונו. לעיתים היה מתקשר לבית הלבן פעמיים בשבוע ויכול היה לשוחח עם טראמפ ככל שרק ביקש. בדיווח CNN נמסר כי טראמפ הביע בפני הנשיא פוטין את רצונו בנסיגת כוחות ארצות הברית מאפגניסטן, אך ככל הנראה השניים לא דנו בסוגיית התשלום הרוסי לטליבאן.