הפגנת עובדי ענף התיירות

"זו שעה קריטית": אלפי עובדי ענף התיירות מחו מול משרד האוצר

המפגינים דרשו מהממשלה לסייע בדחיפות לענף הקורס לנוכח משבר קורונה
ורד פלמן
30 ביוני 2020
12:19

מחאת עובדי התיירות: יותר מ-5,000 מעובדי ענף התיירות הפגינו הבוקר (שלישי) מול משרד האוצר בקריית הממשלה בירושלים, בדרישה לסיוע כלכלי לענף הקורס. במחאה השתתפו עובדים בתחומי התעופה, הדרכת טיולים, נהגים, מלונאים ועוד.


קובי קרני, יו"ר התאחדות הנסיעות, אמר: "כולנו אזרחי המדינה ואנחנו לא באים לבקש נדבות, צדקה וטובות מהממשלה. אנחנו פה כדי לקבל את הזכויות המגיעות לנו כאזרחי מדינת ישראל. אנחנו ממלאים את כל החובות וההתחייבויות שלנו". מנכ"ל ארקיע, ירון אמזלג, אמר כי לאחר ארבעה חודשי השבתה ענף התעופה הישראלית על סף תהום.

אחד ממובילי ההפגנה, יניב טל, בעל חברת תיירות, אמר לרונן פולק בתוכנית "בחצי היום", בכאן רשת ב כי הם  מצפים שהממשלה תתמוך ב-250 אלף אנשים שנותרו ללא פת לחם. "אין עבודה במשק. נתנו לנו גרושים, זה עלוב. אנחנו צריכים לשלם על כל כרטיסי הטיסה שהזמנו לאנשים. חברות התעופה לא מחזירות. אנחנו חייבים המון כסף למטיילים, שגם הם צודקים. יש פה שבר אמיתי. המדינה השאירה אותנו בצד שותתים דם באמצע המערכה. יש לנו זכות להתפרנס בכבוד".  

האזינו לריאיון בכאן רשת ב:

שר התיירות, אסף זמיר, הגיע להפגנה ואמר לנוכחים כי הוא עובד על גיבוש פתרונות שיעזרו לאנשי הענף להחזיק את הראש מעל המים. "עוד השבוע, בהמשך לדיונים המקצועיים השוטפים, יתקיים דיון כדי לזרז את פתיחת השמיים ולייצר מתווה להבאת קבוצות תיירים לארץ בהקדם האפשרי. דרשתי לקבל את המלצות הצוות המקצועי בתוך כמה ימים. בתיאום עם שרת התחבורה ושר הבריאות, החלטנו לקדם פגישה משותפת של ראשי המשרדים עם נציגי הענף כדי להגיע להבנות ולבחון דרכים להחזרת ענף התיירות לפעולה באופן בטוח מבוקר ואחראי".

שר הכלכלה, עמיר פרץ, קרא לממשלה להגדיר סל קיום לכל אזרח ולהקציב לכך את הסכומים הנדרשים. בראיון לרונן פולק בתוכנית "בחצי היום", בכאן רשת ב, הביע השר פרץ חשש שמספר דורשי העבודה יתייצב על 400 אלף והציע שהממשלה והמעסיקים יגבשו תוכנית הכשרה מקצועית. 

האזינו לריאיון בכאן רשת ב: