-
צילום: גטי אימג'ס

אחרי הדחייה, חוק איכוני השב"כ יעלה מחר בכנסת

בניגוד להערכה שיעלה על שולחן הכנסת רק בשבוע הבא, הממשלה מבקשת לקדם את הדיון בחוק בוועדת החוץ והביטחון
יערה שפירא
30 ביוני 2020
12:59
עודכן ב 15:28

בלחץ הממשלה, ועדת החוץ והביטחון תתקדם לקראת אישור חוק איכוני השב"כ במתכונתו המצומצמת מחר (רביעי) במליאת הכנסת. כדי לאפשר שימוש בכלי באופו מיידי. מוקדם יותר סירבו סיעות האופוזיציה להתקדם בחוק היום.

אמש נדחתה העלאת החוק לאיתור חולי קורונה בגלל התנגדות האופוזיציה, ותוכנן להעלותו שוב רק ביום שני הבא. זאת למרות שבמשרד הבריאות פנו בשעות הערב ליושב ראש ועדת החוץ והביטחון, חבר הכנסת צבי האוזר, ואמרו כי לאור נתוני התחלואה, יש לדון בהצעת החוק בהקדם, ללא הסדר ביניים. שלשום פורסם כי האוזר החליט כי ראוי שהוועדה תדון במשך כמה שבועות בחוק, ולכן בכוונתו להביא לאישור חוק זמני בלבד.

מספר חולי הקורונה שמצבם קשה גדל היום בארבעה ל-46. כעת יש בישראל כ-7,100 חולים פעילים, פי 3.5 מבתחילת החודש. אתמול אובחנו 714 נשאים חדשים. הפרופסור רן בליצר, החבר בצוות הטיפול במגיפות של משרד הבריאות, אמר הבוקר לכאן רשת ב כי "יש חשש אמיתי מאובדן שליטה", וכי "קטיעת שרשראות ההדבקה נעשית כמעט בלתי אפשרית". פרופ' בליצר קרא "למנוע התקהלויות, משום שהן לא הכרחיות לשגרת חיים" והוסיף כי הוא מודאג "מחללים סגורים שבהם אנשים מצטופפים, כמו באירועים מוזיקליים".