ביירות חמוד ובלאל ביזרי, מפעילי חיזבאללה מלבנון
צילום: מתוך פייסבוק

שב"כ: עיתונאית ישראלית לשעבר גייסה מביירות מרגלות מהארץ לחיזבאללה

שתי ישראליות מהצפון נחקרו בחשד שגויסו לחיזבאללה והופעלו על ידי ישראלית לשעבר שהתגוררה בכפר מג'ד אל-כרום. בעלה אויים: "תמסור למפקד שלכם בחיזבאללה שבקרוב יהיו הפתעות"
משה שטיינמץ ואלון אמיצי
30 ביוני 2020
14:03

חקירתן בשב"כ של שתי אזרחיות ישראליות ממג'ד אל-כרום שנעצרו בתחילת החודש חשפה כיצד ארגון הטרור חיזבאללה בלבנון פועל לגייס אזרחים ישראלים שיפעלו עבורו בישראל. כך הותר היום (שלישי) לפרסום. גם זהות המגייסים עבור חיזבאללה נחשפה.

מהחקירה עלה שעיתונאית בשם ביירות חמוד, ישראלית לשעבר שכיום מתגוררת בלבנון, פועלת מטעם חיזבאללה יחד עם בעלה, בלאל ביזרי, כאותרת ומגייסת אזרחים ישראלים לטובת הארגון. זאת לצד עבודתה בעיתון הלבנוני "אלאח'באר" המקורב לחיזבאללה.

חמוד כבר נחקרה ב-2013 על ידי כוחות הביטחון בחשד כי שנפגשה עם פעילי חיזבאללה בכנסים במרוקו ובתוניס. חקירתה שלאחריה היא עזבה את ישראל. השלוש נפגשו בטורקיה בדצמבר 2019 ואחר כך נחקרו בשב"כ בחשד שהפגישה נועדה לגיוסן לשורות חיזבאללה על ידי חמוד ובעלה.

בשב"כ אומרים כי "הקשר של השתיים לביירות אומת במסגרת החקירה וכן התקבל מידע על המפגש שקיימו בטורקיה ועל האופן שבו חיזבאללה פועל באמצעות חמוד ובעלה כדי מנת לגייס ישראלים נוספים לפעילות". לאחר סיום חקירתן, שתי החשודות שוחררו בתנאים מגבילים.

רכז של שב"כ הזהיר את הבעל כי הארגון מודע לתפקידם בחיזבאללה, וכי למרות הכיסוי העיתונאי שהם מציגים, עליהם לחדול מניסיונות הגיוס. ""תמסור למפקד שלכם בחיזבאללה שבקרוב יהיו הפתעות", נשמע הרכז אומר למגייס בשיחת טלפון. לדברי שב"כ, "האזרחות הישראלית נוצלה לטובת סיוע בפעילות טרור וריגול".

זמן קצר אחרי הפרסום היום, ביזרי כתב בחשבון הפייסבוק שלו מה שנראה כמו תגובה על האשמות שב"כ: "זו ישות כובשת רפת שכל והוזה. פלסטין גדולה עליה מאוד".